Koszt czesnego w niepublicznym przedszkolu może być znaczny dla wielu osób. Dobrze jednak dowiedzieć się, jakie rodzaje dofinansowania Wam przysługują i jak bardzo wpłynie to na rzeczywistą miesięczną opłatę. Jeżeli okazuje się, że jesteście sobie w stanie pozwolić na posłanie dziecka do takiego przedszkola, warto poważnie się nad tym zastanowić. Placówki prywatne mają sporo zalet i mogą zapewnić Waszemu dziecku większy komfort i większe możliwości rozwoju.

Dieta dla alergika

W wielu przedszkolach państwowych, nawet w dużych miastach, występuje problem z dostosowaniem posiłków do specjalnej diety dla alergików lub osób posiadających nietolerancję na gluten. Niektóre placówki nie zgadzają się również na dostarczanie jedzenia przez rodziców. To ogromny kłopot, ponieważ nietrzymanie właściwej diety może być niebezpieczne dla zdrowia i samopoczucia malca. Prywatne przedszkola dużo częściej wykazują odpowiednią troskę w tej kwestii i nawiązują współpracę z firmami cateringowymi, które specjalizują się w dietach szczególnych.

Mniejsza ilość dzieci na opiekuna

Przedszkola niepubliczne mają też tę przewagę nad publicznymi, że najczęściej na jednego opiekuna przypada mniejsza ilość dzieci. Takie rozwiązanie powoduje, że gromadka przedszkolaków jest pod większą kontrolą. Poza tym, opiekun przedszkolny może poświęcić więcej czasu i uwagi każdemu z nich, co ułatwia naukę i pomoc w zadaniach, z którymi dziecko sobie nie radzi. Nie wszystkie maluchy w równym stopniu rozwijają pewne zdolności. Jeżeli Twoja pociecha będzie mierzyć się z jakąś trudnością, opiekun będzie w stanie zaoferować mu więcej swojego czasu, aby nad nią popracować.

przedszkole niepubliczne poznańZajęcia dodatkowe

Niepubliczne placówki dbają również o zapewnienie dzieciom wielu rozmaitych zajęć dodatkowych. Chociaż standardowe aktywności organizowane przez wszystkie przedszkola są nakierowane na rozwój dzieci, dodatkowe zajęcia dają jeszcze większe możliwości. Rytmika, język angielski czy zajęcia sportowe to tylko kilka przykładów aktywności oferowanych przez prywatne przedszkola. Państwowe przedszkola też starają się zapewnić takie atrakcje, ale nie są one tak regularne i urozmaicone. Dodatkowo, do przedszkoli często zapraszani są goście, tacy jak muzycy czy aktorzy, którzy przedstawiają ciekawe scenki i opowiadają dzieciom historie dotyczące ich pracy. Ciągły kontakt z nowymi informacjami i możliwość poznawania świata ma bardzo dobry wpływ na rozwój naszych pociech. Decydując się na przedszkole niepubliczne również zapewnisz mu odpowiednią opiekę i naukę. Jeżeli jednak masz taką możliwość, zastanów się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zapisanie dziecka do płatnej placówki.