Sezon jesienny w modzie męskiej obfituje w stonowane kolory i wzory, które –  mimo że są doskonale znane – nigdy się nie nudzą. Największą popularnością wśród projektantów mody cieszą się materiały funkcjonalne, eleganckie i dostosowane do jesiennej aury. Jak powinien wyglądać o tej porze roku modny facet? Przegląd jesiennej mody męskiej daje odpowiedź na to pytanie.

Kolorystyka i wzory w męskiej stylizacji

W sezonie jesiennym dominuje kolor brązowy w jego różnych odcieniach. Ten element przewija się we wszystkich częściach garderoby: od płaszczy i swetrów aż po subtelne dodatki takie jak szale czy krawaty. Oprócz brązu modne są wszystkie klasyczne, stonowane kolory. Jeśli chodzi o wzory, dużą popularnością cieszy się szkocka krata. Jest to ten rodzaj klasyki, który nigdy się nie znudzi i będzie powracał w różnych formach. Buty w szkocką kratę również wpisują się w tegoroczne jesienne trendy. Modny facet nie zawaha się założyć ubrań w stylu lat 90., bo one także powracają do łask w postaci pełnych dresów, luksusowych kombinezonów, kapeluszy typu "wiadro" czy trampek – a wszystko to oczywiście w najmodniejszych w tym sezonie kolorach i wzorach.

Wilk w owczej skórze – jakie materiały królują w jesiennej modzie męskiej?

Materiałem modnego faceta będzie skóra. Okrycia wierzchnie w tym sezonie zdominowane są przez skórę. Ale nie tylko one! Na topie będą także skórzane spodnie i marynarki. Oprócz klasycznej skóry pojawi się również skóra owcza. Jest to materiał wciąż bardzo mało popularny w Polsce, a naprawdę powinien zagościć w szafie każdego modnego faceta. Zapewnia ciepło w zimne dni i może być elementem bardzo ciekawego stylu. Dodatkowo jest niezwykle trwały – kurtka z owczej skóry będzie służyć przez długie lata! Wszystkie te elementy są projektowane w stonowanych, charakterystycznych dla tej jesieni kolorach.

Buty – dopełnienie stylizacji modnego faceta

Buty dopełniają całość garderoby, jaką może pochwalić się modny facet w sezonie jesiennym. Tym razem będą to buty trekkingowe. Obuwie wybierane na górskie wycieczki w Tatry czy Alpy jest dostępne nie tylko w sklepach sportowych, ale i w popularnych sieciówkach. Ma ono solidną konstrukcję, która chroni przed niesprzyjającą jesienną aurą. W tym sezonie buty – chociaż utrzymane w spokojnej kolorystyce – są elementem wyrazistym, który wyraźnie zaznacza się na tle całej garderoby. Modny facet w sezonie jesiennym będzie sięgał głównie po klasykę. Dla tych nieco odważniejszych projektanci przewidzieli materiały takie jak owcza skóra. Warto się do niej przekonać, tak samo jak warto zdecydować się na sentymentalną podróż do lat 90., które w modzie męskiej powracają nie po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni.