Dobroczynny wpływ regularnych ćwiczeń na organizm został potwierdzony już niejednokrotnie. Jednak można odpowiednią dawkę ruchu dostarczyć ćwicząc w domu- wystarczy tylko zakupić odpowiedni sprzęt np.: bieżnie, dzięki której można szybko odzyskać kondycję oraz wysmuklić sylwetkę. 

Części eksploatacyjne w bieżni

Gdzie zakupić dobrej jakości pasy do bieżni?Okresowa wymiana pasów w bieżniach elektrycznych jest stałym wydatkiem o którym należy pamiętać podczas zakupy tego sprzętu do treningów. Każdy nawet najlepszy pas do bieżni pod wpływem tarcia zużywa się. Nawet jeśli pasy do bieżni są regularnie smarowane oraz kontrolowany ich stan napięcia, to zużywają się trochę wolniej, co niestety nie chroni przed koniecznością okresowej wymiany pasów do bieżni. 

Przyjmuje się, aby w bieżniach, które są ciągle eksploatowane powinno się wymieniać pasy do bieżni co najmniej raz na kwartał. Natomiast w bieżniach do użytku domowego pasy mogą być wymieniane dużo rzadziej. Chyba, ze bieżnia domowa jest użytkowana co najmniej 1h dziennie to wtedy należy wymieniać pasy co najmniej raz na 3 miesiące. 

Części oryginalne czy zamienniki?

Zakupując bieżnie warto zapytać od razu sprzedawcę o pasy do bieżni na wymianę. Jeśli firma, która sprzedaje bieżnie, nie sprzedajając do niej wogóle pasów to nie warto inwestować w taki sprzęt . Naturalnie można w intrenecie znaleźć uniwersalne pasy do bieżni o określonym wymiarze. Jednak lepiej jest korzystać z pasów dedykowanych do konkretnego modelu bieżni. Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych modeli bieżni do których bez problemu można znaleźć części zamienne takie jak pasy. 

Nowy pas do bieżni najczęściej można zakupić w sklepie w którym była kupiona bieżnie lub w firmie zajmującą się sprzedażą części do bieżni różnych marek. Pasy wymienne do bieżni można znaleźć w dobrej jakości serwisach, które specjalizują się w naprawie i konserwacji urządzeń do treningu. Obecnie bardzo wysokiej jakości pasy do bieżni można zamówić w sklepie internetowym https://www.pasydobiezni.pl/ . Dzięki szerokiej ofercie na pewno znajdziecie pas odpowiedni do waszego modelu bieżni.

Wymiana samodzielna czy serwis?

Bardzo dużo firm, które sprzedają bieżnie treningowe zajmują się również sprzedażą części eksploatacyjnych np.: pasy oraz serwisowaniem bieżni. Jest to idealna opcja dla osób, które nie umieją tego samodzielnie zrobić. Jednak bardzo popularne pośród użytkowników bieżni jest samodzielna wymiana pasów. Naturalnie jest to czynność pracochłonna, jednak dająca satysfakcję. 

Posiadanie własnej bieżni w domu jest dobrą formą aktywności. Jednak należy pamiętać o regularnej zmianie pasów w bieżni- dzięki temu posłuży dłużej.