W ostatnich latach zainteresowanie wyciskarkami do soków wzrosło. Wolnoobrotowe urządzenia są na rynku bardzo cenione i okazuje się, że wśród miłośników zdrowego odżywiania skutecznie wypierają one tradycyjne sokowirówki. Wyciskarki gwarantują bowiem przygotowanie soku z każdego produktu, czego sokowirówka nie będzie w stanie zrobić np z owocami jagodowymi czy liściastymi warzywami. Jednocześnie jak podkreślają specjaliści sok przygotowywany w wyciskarce charakteryzuje się lepszą jakością niż ten przygotowywany w sokowirówce.

Smaczny i zdrowy sok

Smaczne i zdrowe soki z wyciskarkiWyciskarka to urządzenie, które charakteryzuje się tym, że wykonuje wolne obroty, w ramach których umieszczony w urządzeniu ślimak odpowiada za miażdżenie składników, z których ma powstać sok. Taka formuła działania tego urządzenia sprawia, że powstający sok jest pełnowartościowy i w procesie jego przygotowania nie są niszczone żadne cenne składniki. W przypadku sokowirówki, która przecina owoce i potem odwirowuje sok jest zupełnie inaczej. Dochodzi bowiem do podniesienia temperatury i napowietrzania co sprawia, że sok traci cenne składniki odżywcze. Nie nadaje się również do przechowywania tak jak ten z wyciskarki, do którego przydatne będą również pojemniki na soki z wyciskarki ze sklepu https://hurom.pl/pol_m_Akcesoria_Pojemniki-na-sok-299.html

Przechowywanie soku z wyciskarki

Niewątpliwie pojemniki na soki z wyciskarki to bardzo praktyczne akcesorium, które warto posiadać. Sok przygotowywany w wyciskarce ma bowiem to do siebie, że nadaje się do przechowywania. A skoro tak się dzieje to warto będzie jednorazowo przygotować większe ilości soku, by w ciągu kolejnej doby można było go spożywać. Najlepiej sięgnąć oczywiście po specjalne pojemniki na soki z wyciskarki, dzięki którym będzie można szczelnie zamknąć sok i schować go do lodówki. Niektórzy producenci przygotowują także swoje pojemniki na sok wyciskarki i decydują się na ich dołączenie do urządzenia. To czasami ciekawa propozycja, na którą faktycznie warto zwrócić uwagę kupując wyciskarkę. Warto pamiętać, że przygotowywanie soku w wyciskarce zajmuje sporo czasu, dlatego jeśli już ktoś będzie chciał taki sok przygotować to faktyczni warto nieco więcej czasu poświęcić i jednorazowo przygotować większe ilości soku, który potem w specjalnych pojemnikach będzie się przechowywać.

Co do wartości takich soków nie powinniśmy mieć wątpliwości, są świetną propozycją i ich spożywanie na pewno będzie wskazane. Jeśli szukacie dla siebie wyciskarki zapoznajcie sie z różnymi urządzeniami a jednocześnie zwracajcie również uwagę na proponowane akcesoria.