Dzień ślubu jest wyjątkowym momentem, chcemy zapamiętać go jako najszczęśliwszy dzień naszego życia. Chcemy dzielić radość tej chwili z bliskimi i przyjaciółmi. Chcemy, żeby każdy element związany z tym wydarzeniem był niepowtarzalny i żeby cała oprawa ślubu emanowała pięknem. Zaproszenie ślubne ręcznie robione to piękno i wyjątkowość w namacalnej formie.

Wspomnienia i oryginalność             

Czułość zaczarowana w ślubnych zaproszeniachRęczne wykonanie zaproszeń pozwala uniknąć konwencji i przeciętności. Możemy jasno sformułować nasze oczekiwania i wybrać spośród setek możliwości. Dla niektórych par ważny jest ekologiczny papier, dla innych - określony kolor czy detal. Poświęćmy temu czas i uwagę, aby efekt spełniał nasze wymagania. Dzięki ręcznie robionym zaproszeniom ślubnym, ten wyjątkowy dzień zapamiętamy już na zawsze. Mogą one być tak wyjątkowe, jak każde spośród wspomnień.

Każdy gość traktowany wyjątkowo

Zaproszenie ślubne ręcznie robione jest sposobem na to, żeby każdy gość, który je otrzyma, od początku czuł się traktowany w szczególny sposób. Zaproszenie takie wywołuje odczucie, iż zostało przygotowane ze specjalną intencją, z myślą o tej konkretnej osobie. Będzie to kolejny drobny element, który przyczyni się do niezwykłej, niepowtarzalnej atmosfery ślubu. To, że zaproszenia nie były drukowane masowo, lecz każde zostało pieczołowicie przygotowane ręcznie, będzie urzekające dla wielu gości.

Prostota i elegancja

Kiedy decydujemy się na ręcznie robione zaproszenia ślubne, zadbajmy o to, aby odznaczały się elegancją i były przygotowane z najwyższą starannością. Chcemy dać gościom znać, że pomyśleliśmy o nich i zadbaliśmy o każdy szczegół. Styl, w którym zostaną one wykonane, powinien koniecznie być zgodny z całą resztą oprawy uroczystości i tworzyć z nią harmonijną całość. Próba samodzielnego wykonania zaproszeń może nie być najlepszym pomysłem, nawet gdy mamy doświadczenie w rękodziele i scrapbookingu. Tym bardziej, jeśli nie czujemy się zbyt pewnie w pracach ręcznych i kaligrafii, powierzmy wykonanie zaproszeń ślubnych ręcznie robionych specjalistom. Nie muszą one być drogie, a niektóre firmy udostępnią nam próbki bezpłatnie.

Aspekty praktyczne

Nie zapomnimy o umieszczeniu w zaproszeniu wszystkich niezbędnych informacji. Jeżeli tylko jest to możliwe, postarajmy się wręczyć zaproszenia osobiście. Jeżeli decydujemy się wysłać je pocztą, a posiadają one odstające lub delikatne elementy, zatroszczmy się o koperty, które uchronią zaproszenie ślubne ręcznie robione przed ewentualnym zniszczeniem. Zaproszenia dostarczamy z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby wszyscy, którzy chcą być częścią naszego najszczęśliwszego dnia, mogli uczestniczyć we wspólnym świętowaniu.