PLEXR to bardzo nowoczesny, nieinwazyjny lifting powiek, który z powodzeniem uda się nam wykonać w dobrych gabinetach medycyny estetycznej. Nazwa zabiegu bezpośrednio nawiązuje do nazwy urządzenia, z którego wykorzystaniem taki zabieg jest przeprowadzany. Działa ono w fenomenalny sposób oddziałując na nasze powieki poprzez wytwarzaną wiązkę plazmy. Dlaczego warto się na taki zabieg zdecydować, jakie ma zalety i u kogo sprawdzi się najlepiej? 

Lifting plazmowy poprawiający wygląd powiek i nie tylko

PLEXR- czym jest ten zabieg i kto może z niego skorzystać?PLEXR będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które chciałyby w jakiś sposób zmienić wygląd swoich powiek, ale nie chcą sięgać po mocno inwazyjne, chirurgiczne metody. Zastosowanie liftingu plazmowego jest całkowicie bezpieczne, a jednocześnie bardzo skutecznie pozwala pozbyć się problemu opadających powiek, który to często jest efektem starzenia się skóry i utraty jej elastyczności. Zapadnięte powieki w dużym stopniu sprawiają, że twarz zmienia swój charakter i tym samym z tego właśnie powodu możemy czuć się niekomfortowo. Nadmiar skóry na powiece, a także nawet bardzo głębokie zmarszczki można skorygować własnie z wykorzystaniem urządzenia PLEXR. Jednakże, istnieją także inne wskazania do zabiegu, takie jak chociażby występowanie na skórze przebarwień, blizn, rozstępów, kurzajek, zrogowaceń czy też brodawek. Urządzenie pozwoli też zaradzić różnym zmianom trądzikowym, a także występującym włókniakom lub naczyniakom. Oczywiście, przed podjęciem decyzji o wykonaniu właśnie takiego zabiegu najlepiej skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który potwierdzi, że właśnie taki lifting plazmowy ma szansę najlepiej rozwiązać posiadany przez nas problem. 

Jak przebieg zabieg z wykorzystaniem urządzenia PLEXR?

Nie musimy obawiać się tego, że zabieg mógłby być dla nas niekomfortowy czy bolesny. Gwarantuje nam to nałożenie na powieki specjalnego preparatu o właściwościach znieczulających. Zabieg trwa od około 30 do 60 minut. Urządzenie PLEXR zostaje zastosowane na powiekę punktowo poprzez nanoszenie niewielkiej dawki zjonizowanego gazu. W ten sposób finalnie poprzez sublimację naskórka powierzchnia powiek ma szansę odpowiednio się obkurczyć. Specyficznym rodzajem zabiegu jest jego wersja dynamiczna, gdzie podczas liftingu zapewniona jest swoboda ruchu powieki, a lekarz może na bieżąco kontrolować i obserwować efekty działania urządzenia. Efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do 4 lat, jednakże trzeba mieć taką świadomość, że może zaistnieć konieczność powtórzenia liftingu do dwóch razy w odstępie około 40 dni.