Każdy właściciel domu lub mieszkania dokłada najwyższych starań, by jego przestrzeń życiowa, jakim jest własny kąt wyglądał prezentował się jak najlepiej. Robimy to z jednej strony po to, by czuć się u siebie komfortowo i dobrze, a także po to, by zachwycić innych niebagatelnym wystrojem wnętrza i wykończeniem. Zakup pięknych stylowych mebli czy paneli to najłatwiejszy punkt. By móc cieszyć się długowiecznością naszych drewnianych elementów wnętrza, musimy o nie odpowiednio dbać. Poniżej przedstawione są wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób pielęgnować meble i podłogi drewniane gwarantując im doskonały wygląd bez względu na ich wiek.

Odpowiednie czyszczenie drewnianych elementów

W jaki sposób dbać o drewniane meble i podłogiZarówno podłoga, jak i meble drewniane muszą być poddawane regularnemu czyszczeniu. Do tego niezbędne jest użycie odpowiednich środków, które są odpowiednie dla powierzchni drewnianych - https://krainablasku.eu/. W celu usunięcia kurzu i innych zanieczyszczeń z naszych drewnianych mebli, warto skorzystać zarówno ze specjalnych aerozoli do czyszczenia mebli takich jak Cif czy Pledge, ale też co jakiś czas można nałożyć na nasze meble specjalną emulsję, dzięki której drewno zostanie odpowiednio zregenerowane, a także zachowa swój oryginalny wygląd i barwę. W procesie czyszczenia drewnianych mebli powinniśmy wystrzegać się innych chemicznych specyfików, które mogą bezpowrotnie naruszyć wygląd i fakturę naszych drewnianych mebli. 

Podobnie jak drewniane meble, podłogi również wymagają od nas regularnego mycia. Do tego najlepiej użyć wilgotnej szmatki lub dobrej jakości mopa marki Vileda. W celu mycia podłóg drewnianych powinniśmy również wyposażyć się w odpowiednie płyny, które nawilżają powierzchnię drewnianej podłogi i pomaga chronić ten materiał bez zbędnego niszczenia go. Raz na jakiś czas warto również nałożyć na nasze drewniane podłogi pastę do nabłyszczania, dzięki której nasza podłoga zyska bardzo estetyczny połysk. Dodatkową zaletą stosowania specyfików dedykowanych drewnianym powierzchniom jest bardzo miły zapach, który roznosi się po całym pomieszczeniu.

Na co musimy uważać? 

W celu zachowania oryginalnego wyglądu swoich mebli, a szczególnie podłóg, warto wykonywać prace pielęgnacyjne bardzo dokładnie. Największym wrogiem dla naszych podłóg są drobinki piasku, które rozniesione mogą na stałe zarysować powierzchnię podłoża. Warto również zachować szczególną ostrożność w przypadku jakiegokolwiek przemeblowania czy remontu. Chwila nieuwagi może spowodować nieodwracalne zniszczenia przy przenoszeniu mebli, co może negatywnie wpłynąć na wygląd zarówno drewnianych mebli, jak i podłogi.