Każda z nas szuka przez całe życie swojego idealnego szamponu do włosów. Nawet jeżeli takie zdanie brzmi zbyt dramatycznie to w pełni odpowiada prawdzie. Eksperymentujemy, sprawdzamy, poprawiamy, rezygnujemy i ponownie wracamy do sprawdzonych wzorów. Wygląd włosów to dla większości kobiet najważniejszy synonim urody, gdy są z nich zadowolone akceptują w pełni swój wygląd.

Gdzie szukać najlepszego szamponu?

Aby wytypować najbardziej odpowiedni szampon do swoich włosów koniecznie należy sprawdzać ich zawartość a przede wszystkim wszelkie organiczne składniki mając wpływ na wygląd włosów. Dowodzi tego choćby szampon Artego, szampon do włosów farbowanych, który zawiera substancje odpowiedzialne za trwałość i wygląd koloru na włosach.

Ważne składniki szamponów

Zestaw kosmetykówNa pierwszy plan wysuwa się ekstrakt z chrzanu japońskiego, czyli popularnego w przemyśle spożywczym wasabi. Stosowany z kolei w przemyśle kosmetycznym ma zupełnie inne zadania. Szampon Artego zawierający ekstrakt z tej rośliny, dzięki niej chroni włosy przed nadmiarem promieni UV. Oznacza to, że szampon sprawia, iż kolor włosów nie zmienia się i nie płowieje pod wpływem słońca. Oczywiście w naturalny sposób zmywa się w przypadku włosów farbowanych, ale barwa włosów cały czas jest wyrazista i intensywna.

Szampon Artego zawiera również melaninę hydrolizowaną, a melanina jako naturalny składnik skóry jest pigmentem odpowiadającym za barwę naszej skóry, włosów, oczu. Melanina chroni również nasze włosy przed promieniowaniem UV. Ponieważ każdy z nas posiada w swoim organizmie różne ilości melaniny, dlatego czasem tak ważne jest, choćby dla kondycji włosów, pozyskiwanie jej z zewnątrz, w tym przypadku z szamponu. Melanina chroni włosy przed promieniami UV w sposób dwojaki, część promieniowania absorbuje a część rozprasza. Tym samym znikoma część promieni słonecznych dociera do naszych włosów i oddziałuje na ich barwę.

Zbawienny dla włosów panthenol

Pantenol to kolejny składnik, którym może pochwalić się szampon Artego. To substancja o właściwościach gojących i regenerujących naskórek, wpływająca niezwykle korzystnie na wygląd włosów oraz paznokci. Panthenol leczy również oparzenia słonecznie, czyli jako kolejny składnik szamponu wyraźnie pozytywnie wpływa na kondycję włosów.