Kiedy przymierzasz się do zakupu prezentu, bez względu na to czy ma być on przeznaczony komuś bliskiemu czy też nie, dobrze byłoby zastanowić się nad tym, jakie są zainteresowania tej osoby i co mogłoby autentycznie sprawić jej radość. Takie przemyślane podarunki mają największą wartość, ponieważ są świadectwem Twojego zaangażowania i szacunku. W przypadku osoby, która uwielbia podróże, w roli prezentu sprawdzą się przede wszystkim różnego typu akcesoria przydatne na wycieczkach lub związane z tego typu tematyką. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na prezent dla podróżnika.

Wielka mapa świata

Gadżety podróżnicze to nie tylko akcesoria, które zabieramy ze sobą na wyprawę. Wielka mapa świata, którą można powiesić na ścianie w reprezentacyjnym pomieszczeniu, z pewnością ucieszy zagorzałego globtrotera. W zależności od modelu może pełnić rolę bardziej praktyczną lub dekoracyjną. Tradycyjna mapa w rozmiarze XXL może pomóc w planowaniu kolejnych podróży, a przy okazji wypełni miejsce na pustej ścianie, co doda wnętrzu więcej charakteru. Istnieją również egzemplarze w formie zdrapki, co umożliwi oznaczanie miejsc na świecie, które już się zwiedziło. Jeszcze inną możliwością jest zakup drewnianej mapy świata, która będzie przede wszystkim pełnić funkcję dekoracyjną. Wygląda ona bardzo elegancko i będzie rewelacyjnie prezentować się na ścianie w gabinecie lub salonie podróżnika.

gadżety podróżniczeWalizki i gadżety przydatne w pakowaniu

Każdy podróżnik przed rozpoczęciem wycieczki stoi przed zadaniem, jakim jest spakowanie wszystkich potrzebnych w jej trakcie przedmiotów. Wygodna walizka na kółkach lub pojemna torba okazują się tutaj niezastąpione. Jeżeli zdecydujesz się na zakup dobrej jakości walizki lub torby podróżnej, obdarowana przez Ciebie osoba nie będzie zawiedziona. Jeżeli jednak jest to dla Ciebie zbyt duży wydatek lub wiesz, że konkretna osoba posiada już cały zestaw walizek, możesz wybrać na prezent inne przydatne gadżety podróżnicze. Wśród nich wymienić można rozwijaną kosmetyczkę, którą można powiesić w hotelowej łazience. Korzystanie z takiej kosmetyczki nie wymaga wypakowywania wielu przedmiotów na raz, pomaga zachować porządek i oszczędza czas przy pakowaniu się. Wszystkie kosmetyki są w niej bezpośrednio widoczne dzięki przezroczystej siatce. Innym użytecznym gadżetem podróżniczym jest elektroniczna waga do bagażu, która dokładnie i w wygodny sposób pozwoli zważyć walizkę. W tym przypadku ma ona dużą przewagę nad tradycyjnymi wagami, na których trudno umieścić i zważyć szerokie przedmioty.