Jazda w ciężkich warunkach atmosferycznych nie należy do najprzyjemniejszych. Z pewnością trzeba zachować szczególną ostrożność, aby nie popełnić ogromnego błędu, który będzie dla nas kosztowny. W przypadku deszczu lub opadów śniegu konieczne jest rozsądne prowadzenie pojazdu. Jednak oprócz tego, potrzebny będzie bezpieczny samochód, dobrze wyposażony, który zminimalizuje ryzyko wypadku bądź kolizji. Tak więc konieczne będą dobrej jakości opony, a także niezwykle ważne wycieraczki, które w znaczny sposób poprawią widoczność.

W jaki sposób sprawdzić czy wycieraczki się nadają do użycia?

W jaki sposób wybrać wycieraczki do samochodu?Wycieraczki są niezwykle ważne podczas jazdy. Dzięki nim, możliwa jest dość dobra widoczność niezależnie od pogody. Co ważne, nie musimy być zaawansowanymi mechanikami, żeby rozpoznać czy możemy nadal korzystać z wycieraczek, które posiadamy. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to czy robią smugi. Jeśli ich nie ma, możemy być spokojni- wymiana nie jest jeszcze konieczna. Jeśli jednak pojawiają się smugi, musimy przypatrzeć się, w którym miejscu są widoczne. Jeśli są one poza centralnym polem widzenia, wymiana na dzień sprawdzania nie jest konieczna. W przypadku kiedy w centralnym polu widzenia zostaje jedna, ciągle ta sama smuga bądź więcej, wówczas także warto zakupić nowe. Podobnie jest oczywiście w przypadku, kiedy mamy do czynienia ze smugami na całej szerokości powierzchni. Co w przypadku, kiedy słyszymy tarcie lub piszczenie podczas pracy wycieraczek lub jeśli gumowa część zaczyna odrywać się od stelaża? W tym przypadku również konieczna jest szybka wymiana pióra wycieraczek, które możemy znaleźć na stronie wycieraczkidoszyb.pl.

Jak dobrać odpowiednie wycieraczki samochodowe? 

Jeśli uznamy, że konieczna jest wymiana wycieraczek, które aktualnie posiadamy, wówczas musimy wybrać się do specjalnego sklepu motoryzacyjnego, hipermarketu lub zrobić zakupy przez internet, przykładowo na witrynie wycieraczkidoszyb.pl. W każdym przypadku dostępnych jest mnóstwo różnych wycieraczek do wielu modeli. W wielu punktach sprzedaży znajdziemy katalog, dzięki któremu dobór odpowiedniego produktu nie powinien sprawić nam wiele problemów. Pomimo to, zawsze najlepszym rozwiązaniem wydaje się zabranie zużytego pióra ze sobą, aby w razie wątpliwości znaleźć odpowiednik lub wizualne porównanie ze zdjęciami produktów, które możemy znaleźć na stronie wycieraczkidoszyb.pl. Co ważne, z reguły lewa wycieraczka szyby jest dłuższa od prawej, co wynika oczywiście z nietypowej geometrii szyby. Istotne jest również mocowanie. Na szczęście w dzisiejszych czasach producenci zadbali o to, aby było nam jak najłatwiej je dobierać, dlatego w większości zestawach znajdziemy specjalne adaptery, które pasują do większości zaczepów, które stosowane są w samochodach.