Podróż wakacyjna jest wspaniałym momentem, by zabrać ze sobą ciepło brzmiące ukulele, które dzięki małym rozmiarom jest łatwe w przewożeniu. Miniaturowa gitara o 4 strunach wydaje bardzo miłe dźwięki, a nauka gry na niej jest bardzo prosta. Może na niej grać każdy, zarówno osoba dorosła, jak i dziecko.

Łatwa nauka gry na ukulele szybko przygotuje nas do koncertu przy ognisku

Ukulele do plecaka i w drogę!Dorosły, który wcześniej nie miał do czynienia z instrumentami strunowymi, świetnie da sobie radę w przyswajaniu umiejętności gry na ukulele. Sklep posiada także dodatkowe akcesoria, takie jak podręcznik oraz tuner chromatyczny pozwolą na opanowanie gry w domowym zaciszu bez instruktora. Tuner chromatyczny to małe urządzenie, które pomaga przy prawidłowym strojeniu strun.

W podręczniku są zawarte informacje techniczne o ukulele. Stamtąd też dowiemy się, skąd ten pięknie brzmiący instrument pochodzi. Poznamy również chwyty i proste melodie do wykonania. Gdy opanujemy podstawy gry, będziemy mogli sięgnąć po dodatkową literaturę z tego zakresu.
Rozmiar ukulele dla dorosłych i dzieci

Są dwa rozmiary tego strunowego instrumentu. Pod uwagę bierze się wielkość siodełka oraz menzury. Do nabycia mamy więc ukulele o szerokości siodełka:

  • 36 mm;
  • 32 mm;

natomiast menzury:

  • 342 mm;
  • 284 mm.

Jeżeli wybieramy się w podróż z plecakiem, mniejszy rozmiar instrumentu będzie tutaj atutem. Może na nim grać nie tylko dziecko, ale także osoba dorosła.
Na wycieczkę uniwersalne ukulele z poliwęglanu.

Czterostrunowa mała gitara akustyczna o ciepłym brzmieniu może być wykonana z drewna lub poliwęglanu. Ta druga nadaje się do wszelkich wycieczek krajobrazowych, gdzie będzie panować różna temperatura i wilgotność powietrza. Z tego powodu, ukulele z poliwęglanu nie spuchnie, ani się nie wypaczy i nie zmieni swego czystego brzmienia na gorsze.Wybierając instrument ze sztucznego tworzywa, mamy pewność, iż w trakcie podróży nie pęknie ani się nie zdeformuje pod wpływem niefortunnego upadku lub przyciśnięcia bagażem. Doskonale zda egzamin zimą, jesienią, latem i wiosną. Bajecznie kolorowe ukulele nastraja pozytywnie do muzykowania.

Rodzaje ukulele

W zależności od barwy naszego głosu, mamy do dyspozycji instrument sopranowy, tenorowy i barytonowy. Dzięki temu będziemy mogli dopasować ukulele do swego głosu, a to wpłynie na lekki śpiew. Nasze wiązadła głosowe nie będą się męczyć. Warto instrument trzymać w pokrowcu, który uchroni go przed zarysowaniami i kurzem. Zabrudzone ścianki oraz wnętrze pudła można przetrzeć wilgotną ściereczką z irchy, natomiast zarysowania pozostaną już na stałe, dlatego warto dbać o swoje ukulele.