Samochód zazwyczaj jest miejscem, w którym spędzamy sporo czasu. Pragnieniem każdego właściciela pojazdu, jest czuć się we wnętrzu auta maksymalnie komfortowo. Przyjemność z jazdy może spotęgować ulubiona woń rozchodząca się po samochodzie. Wybór zapachów do aut jest naprawdę bogaty. Od klasycznych wariantów owocowych i kwiatowych po odpowiedniki perfum znanych projektantów. Podczas zakupu, musimy też podjąć decyzję o tym, jak intensywny zapach chcemy posiadać.

Zawieszki, płyny, co wybrać?

zapach do samochoduBogactwo wyboru dotyczy nie tylko nut zapachowych, ale również form odświeżaczy powietrza. Zapach do samochodu to nie tylko popularna zawieszka. Co jeszcze ma nam do zaoferowania rynek sprzedażowy? Puszki zapachowe, które dają możliwość regulowania intensywności woni, zapach do samochodu w sprayu, lub buteleczka przyczepiana do kratki.  Co wybrać? Każda opcja ma swoje plusy i minusy. Jeśli chodzi o zawieszki, to jest to prawdopodobnie najpopularniejsza i najtańsza forma, w jakiej występuje zapach do samochodu. Dostępna w każdym sklepie i olśniewa mnogością wyboru nut zapachowych. Wady? Krótka trwałość. Dwa dni intensywnej woni, to standardowa długość cieszenia się zawieszką. W tym progu cenowym trudno jednak oczekiwać czegoś więcej. Zapach w sprayu to bez wątpienia rozwiązanie godne uwagi, jednak osoby, które szczególnie dbają o zdrowie, mogą mieć zastrzeżenia co do szkodliwych substancji, które w ten sposób zostaną wchłonięte przez organizm. Buteleczka zaczepiana na kratce to opcja, która jest dość tania, trwała i intensywna. Przed jej zakupem mogą powstrzymywać jednak wątpliwości co do składu preparatu, który rozsiewa przyjemną woń. Próbując znaleźć idealny zapach do samochodu, warto też zapoznać się z puszkami posiadającymi wieczka z regulacją intensywności. Zalety tej formy? Długi czas użytkowania, możliwość zwiększania lub zmniejszania mocy zapachu. Wady? To rozwiązanie jest nieco droższe od wcześniej wymienionych. Warto też wiedzieć, że zbyt długie użytkowanie może sprawić, iż woń przestanie być dla nas wyczuwalna. Przyzwyczajenie się do zapachu sprawia, iż przestajemy go czuć, co wcale nie oznacza, że stał się mniej intensywny. Czy zjawisko to można uznać za wadę? Z pewnością nie, zjawisko uodpornienia się na woń jest całkowicie normalne.

Wybór zapachów

Jeśli chodzi o wybór nut zapachowych, to nie powinien on stanowić żadnego problemu. Każdy znajdzie swój ulubiony zapach wśród dostępnych opcji. Jedyny kłopot może stanowić zbyt duża ilość dostępnych wariantów, która sprawia, że trudno się zdecydować na jeden.