To jak urządzimy nasze mieszkanie w dużym stopniu wpłynie na to jaką będzie miało ono energię oraz jak będziemy się w nim czuć. Budując przestrzeń w naszym mieszkaniu powinniśmy pamiętać o rzeczach takich jak: kompozycja, odpowiednie zestawienie kolorów czy też odpowiednie łączenie elementów. Takie jak na przykład odpowiednie połączenie rzeczy drewnianych z metalowymi. Żadna z rzeczy nie powinna zostać postawiona przypadkowa. Wszystko to bowiem wpływa na odpowiednią energię danego miejsca. Niezwykle niekorzystna sytuacja jest wtedy gdy w danym miejscu jest za dużo elementów. Wpływa to bardzo niekorzystnie na odczuwaną przez nas przestrzeń czujemy się wtedy przytłoczeni i nie wiem dlaczego nie możemy odnaleźć się w tym miejscu.

Bo najważniejszy jest komfort psychiczny i wygoda

 kwietnik metalowyMusimy zadbać o to, aby w naszym mieszkaniu panował minimalizm, bo to on bowiem pozytywnie wpływa na komfort psychiczny. Jeżeli chodzi o prawidłowe połączenie poszczególnych elementów to ciekawym połączeniem wydaje się para: drewniany stół oraz kwietnik metalowy. Tego typu połączenie jest lekkie i nadaje pomieszczeniu specyficzny klimat. Jeżeli chcemy nadać jasny wyraz pomieszczeniu kwietnik metalowy z w wysokim kwiatem o długich liściach świetnie się do tego nada. Nada pomieszczeniu radosnych i żywych rys. Warto mieć w mieszkaniu rośliny oraz kamienie, tak aby wytworzyć ciekawy styl, w którym łatwo odnajdziemy spokój. Do wyboru mamy różną paletę stylów, ale musimy w tym wszystkim pamiętać o tym, aby zawsze dołożyć coś od siebie, tak aby nie była to sucha strona z katalogu o wyposażeniu wnętrz.

Ważne żeby się dobrze czuł

 Jeżeli mieszkanie ma być dla ciebie oazą spokoju to warto pomalować ściany na jasne, pastelowe kolory, tak aby działały uspokajająco i koiły nasze nerwy. Musimy także pamiętać o tym, żeby naszą przestrzeń organizować przede wszystkim pod kątem wygody i funkcjonalności. Aby w mieszkaniu był naprawdę wygodnie musimy stawiać na meble, które oferują odpowiednio wysoką jakość. Dobrą rozwiązaniem do salonu może być na przykład sofa z funkcją spania, która zapewni naszym gościom miejsce noclegowe. W większych salonach dobrym wyborem może okazać się natomiast sofa narożnikowa. Kolory mebli powinny pasować do koloru ścian. Dobre połączenie tworzą ściany o kolorze piasku z meblami o kolorze dębu. Więcej przykładowych zestawień można znaleźć na różnych stronach producentów mebli oglądając stworzone przez nich kompozycje. Aspekt wizualny zawsze będzie tylko kwestią dodatkową. Uzbrojeni w tą wiedzę powinniśmy być w stanie stworzyć przytulny kącik w naszym mieszkaniu.