Sypialnia to wyjątkowe miejsce, które musi dawać wytchnienie. Jej wystrój powinien być przemyślany. Każdy element sypialni wpływa na jakość naszego snu. Aby spać dobrze trzeba wyciszyć się i zrelaksować. Takie warunki stwarza sypialnia w stylu eko.

Jak sobie pościelesz...

Podstawą dobrego snu, oraz głównym akcentem dekoracyjnym w sypialni, jest pościel. Duże znaczenie ma materiał, z którego jest wykonana. Najzdrowsze dla skóry są naturalne, certyfikowane materiały. Takie jak bawełna i len - najlepiej organiczne. W takiej pościeli skóra oddycha i nie jest narażona na podrażnienia. Po za tym lniana pościel daje ciekawy efekt wizualny. Im spokojniejsze kolory, tym lepiej. Poduszki z ziarnamiDobrym pomysłem na styl w sypialni i zdrowy sen są poduszki z ziarnami. Ten produkt jest całkowicie ekologiczny i wegański. Dobrej jakości poduszki w naturalnych materiałach świetnie wyglądają w eko stylizacji. Po za tym zastosowane wypełnienie jest dużo zdrowsze niż pianka termoelastyczna czy poliester. Poduszki z ziarnami produkowane są z gryki, orkiszu, płaskurki i lawendy. Te zboża wpływają pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. Łuski w poduszkach zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, są antyalergiczne i nie rozwijają się w nich roztocza. Ziarna tworzą swoiste biopole, które pomaga się zrelaksować. Po za tym blokują niekorzystny wpływ pola elektromagnetycznego emitowanego z różnych urządzeń. Poduszki z ziarnami mogą nawet pomóc w przewlekłych bólach karku i kręgosłupa. Po za tym są niebanalnym dodatkiem.

Drewno i biel

Trudno o lepszy duet w wystroju wnętrz. Połączenie to kojarzy się swojsko. Przywodzi na myśl wiejskie chaty. W sypialni w stylu eko warto postawić na elementy drewniane. Zwłaszcza stelaż łóżka nie powinien być metalowy. Drewno daje uczucie ciepła i sprawia, że wnętrze staje się przytulne. Szafki nocne i dodatki z prawdziwego drewna wyglądają najlepiej. Świetnie jeżeli uda się znaleźć surowe, lub tylko bejcowane drewniane meble. Białe ściany w sypialni działają jak balsam. To, co nudne i chłodne w innych pomieszczeniach, tutaj pomaga spokojnie zasnąć. Po za tym białe ściany wcale nie muszą być puste. W ekologicznej sypialni świetnie wyglądają kompozycje z wiecznie zielonego mchu. Sprawdzą się grafiki z roślinnymi motywami lub piękne zdjęcia. Najłatwiej jest dopasować poduszki z ziarnami do własnej sypialni przeglądając ofertę sklepu internetowego https://ilovegrain.com

Folkowy detal

Sypialnię utrzymaną w spokojnych tonach, z drewnem i naturalnymi materiałami, idealnie dopełniają motywy folkowe. Czasem wystarczy tylko drobiazg. Ludowy wzór na zasłonie, dziergana serweta czy gliniane figurki na parapecie. Takie szczegóły podkreślą klimat sielanki i ożywiają wnętrze.