Problemy z próchnica zaczynają się od niewłaściwej higieny jamy ustnej, która jest bardzo ważna w szczególności kiedy spożywamy bardzo dużo potraw mięsnych i bogatych w cukry. Płytka nazębna która powstaje w jamie ustnej z czasem może powodować powstawanie próchnicy a w późniejszym etapie ból zęba i konieczność podjęcia leczenia. Aby uniknąć sytuacji w których nie mamy już wyjścia warto jest wcześniej zadbać o higienę jamy ustnej. Walczenie z próchnicą powinno odbywać się na kilku frontach, przede wszystkim ograniczenie pożywienia bogatego w cukry. Kolejnym ważnym krokiem jest regularne dbanie o swoją jamę ustną poprzez dokładne kilkuminutowe szczotkowanie zębów po głównych posiłkach w ciągu dnia. Po szczotkowaniu ważne jest żeby korzystać z płynu do higieny jamy ustnej takiego jak Curasept ADS. Płyn ten został stworzony z myślą o osobach potrzebujących specjalnego płynu nie natomiast zwykłego ze sklepu. Płyn ten produkowany jest z myślą o dentystach jak i osobach chcących dbać o swój piękny uśmiech.

Dlaczego nie każdy płyn do płukania jamy ustnej jest dobry?

Curasept ADS

Kupując płyn w drogerii lub w supermarkecie musimy mieć świadomość że jest on stworzony do osób ze zdrowymi zębami. Osoby posiadające ubytki, implanty lub innego rodzaju problemy ze zdrowiem i higienom jamy ustnej powinny stosować specjalistyczne płyny które negatywnie nie wpływają na zdrowie i ewentualne implanty znajdujące się w jamie ustnej. Takim płynem jest właśnie Curasept ADS  który w zależności od wersji można stosować w różnych wypadkach nawet przewlekłych chorób dziąseł. Jest on nieznacznie droższy niż przeciętny płyn jednak zapewnia profesjonalną ochronę przed próchnicą i powstawaniem płytki nazębnej.  

Jak powinna wyglądać prawidłowa co dzienna higiena jamy ustnej?

Wiele osób myjąc zęby robi to źle przez co ich wysiłki skierowane ku temu żeby nie mieć problemów z jamą ustną stają się bezużyteczne. Prawidłowa profilaktyka wymaga cierpliwości, po pierwsze, dbając o higienę jamy ustnej powinniśmy stosować dostosowaną do naszych dziąseł szczoteczkę. Szczoteczka nie powinna być za twarda ani za miękka. Jeżeli często borykamy się z problemem wchodzących resztek pokarmowych w przestrzenie między zębowe powinniśmy też używać nici. Szczotkowanie powinno być dokładne i trwać nawet 10 minut każdego dnia. Po całym procesie warto użyć płynu do płukania jamy ustnej by odkazić ją ze zbędnych bakterii oraz usunąć resztki płytki nazębnej. Warto jest wybierać profesjonalne płyny do płukania takie jak Curasept ADS.