Wiele osób borykających się z różnego rodzaju dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, cierpi z powodu niewystarczającego odżywienia organizmu. Niedobory białkowe, kaloryczne oraz witamin czy elektrolitów, potrafią bardzo mocno obniżyć komfort życia i spowodować nieodwracalne zniszczenia w organizmie człowieka. Jak zatem pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia żywieniowego w swojej diecie na co dzień?

Czym są odżywcze preparaty specjalnego przeznaczenia medycznego?

Dziecko pijące nutridrinkNutridrink

 to napój należący do tzw. preparatów specjalnego przeznaczenia medycznego stworzony przede wszystkim z myślą o osobach chorych na różnego rodzaju nowotwory, choroby przewlekłe układu pokarmowego, np. zespół złego wchłaniania, a także dla cierpiących na zaburzenia odżywiania w postaci anoreksji lub bulimii. Ten wysokobiałkowy, odżywczy shake wspomaga także dochodzenie do formy po przebytych urazach, wypadkach oraz operacjach. Doskonale sprawdza się w przypadku osób leżących, które z powodu ograniczenia ruchomości lub też specyficznej diety, nie są w stanie dostarczyć organizmowi odpowiednich ilości odżywczych składników i witamin.

Z pomocą dzieciom i ich rodzicom.

Choć preparaty odżywcze nutridrink kojarzone są przede wszystkim z żywieniem uzupełniającym dla dorosłych, to okazuje się, że część z nich skierowanych jest także dla najmłodszych. Wiele dzieci, zwłaszcza w okresie niemowlęctwa oraz wczesnego dzieciństwa, cierpi zarówno z powodu chorób układu pokarmowego, jak i z powodu nieodpowiedniej diety (np. dziecięcy jadłowstręt psychiczny), na niedobory składników mineralnych. W okresie wzmożonego wzrastania białko jest tym elementem, którego nie sposób zastąpić. Napoje nutridrink dla dzieci powinny być stosowane wyłącznie na polecenie i pod kontrolą lekarza prowadzącego lub dziecięcego dietetyka. W zależności od rodzaju, zawierają one znaczące ilości białka, błonnika pokarmowego o odpowiednich proporcjach włókien rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych, a także wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Ponieważ produkt przeznaczony jest dla dzieci także w okresie rekonwalescencji w trakcie leczenia i po nim, powinien być stosowany ściśle według zaleceń lekarza oraz producenta.

Skuteczność potwierdzona badaniami medycznymi.

Napoje wysokobiałkowe nutridrink posiadają wszelkie niezbędne atesty, a ich skuteczność potwierdzona jest wieloletnimi badaniami. Napoje te, charakteryzujące się wysoką kalorycznością oraz znaczącymi ilościami składników odżywczych, pomagają wrócić do zdrowia wielu osobom na całym świecie, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Stosowanie ich jednak powinno być zawsze odpowiedzialne i konsultowane z lekarzem.