Współczesny świat oferuje nam różne formy relaksu. Nierzadko stajemy przed poważnym dylematem, bo nie wiemy jaką formę odpoczynku wybrać. Skorzystać możemy bowiem zarówno z czynnych jak i biernych form rozrywki. Jednym z popularniejszych sposobów na relaks jest masaż. Wyróżnić można wiele jego rodzajów i tylko od nas zależy na który z nich się zdecydujemy.

Jakie są zalety masażu przy użyciu kamieni?

Masaż gorącymi kamieniami

Coraz więcej osób decyduje się na masaż gorącymi kamieniami. Możemy z niego skorzystać w zaciszu profesjonalnego salonu kosmetycznego. Taki masaż posiada szereg korzyści. Można się podczas niego wspaniale odprężyć, a nawet rozmarzyć. Dlatego też zabieg ten polecany jest w szczególności osobom przepracowanym, a także cierpiącym na różnego rodzaju zaburzenia nastroju. Masaż ten dedykowany jest również osobom, które uprawiają na co dzień intensywny wysiłek fizyczny. Oprócz odczuwalnego odprężenia, każda osoba, u której wykonano masaż, może spodziewać się efektów w postaci rozluźnienia napiętych stawów. Zabieg korzystnie wpływa również na układ krążenia, dlatego jest polecany osobom, które narzekają na kłopoty z sercem. Nie można mu również odmówić pozytywnego wpływu na wygląd naszego ciała. Regularnie wykonywany masaż może znacząco wpłynąć na redukcję cellulitu, który uprzykrza życie znacznej ilości kobiet.

Jak wykonywany jest masaż?

Aby masaż gorącymi kamieniami miał szansę być skuteczny, musi być wykonany we właściwy sposób. Technika masażu jest znana tylko i wyłącznie specjalistom, dlatego upewnijmy się, że osoba, która ma wykonać nam masaż posiada odpowiednie kwalifikacje. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały użyte właściwe kamienie. Do przeprowadzenia zabiegu konieczne jest użycie kamieni z czarnego bazaltu. Posiadają one rozmaite kształty, ale ich cechą wspólną jest niezwykle gładka powierzchnia. Chropowate kamienie nie nadają się bowiem do przeprowadzenia zabiegu. Istotne jest to, aby przed wykonaniem masażu kamienie zostały ogrzane do odpowiedniej temperatury. Nie może być ona ani zbyt wysoka ani za niska. Kamienie należy ogrzewać w specjalnie do tego przeznaczonych podgrzewaczach do momentu osiągnięcia przez nie temperatury około 50 stopni Celsjusza. Zabieg polega na układaniu kamieni na ciele pacjenta w sposób, który jest zgodny z przepływem energii w ludzkim organizmie. Masaż gorącymi kamieniami trwa około godziny, ale czas ten może zostać wydłużony na życzenie pacjenta. Sam zabieg bywa bowiem często tak przyjemny i odprężający, że chcemy, by trwał on najdłużej jak tylko jest to możliwe.