Na rynku dostępne są trzy rodzaje szczoteczek do zębów. Mowa tu o szczoteczkach manualnych, elektrycznych oraz sonicznych. Od pewnego czasu coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się szczoteczki soniczne. Skąd bierze się ich popularność i czy rzeczywiście są takie skuteczne?

Skuteczność szczoteczek sonicznych

Jednym z głównych powodów popularności szczoteczek sonicznych jest ich skuteczność. Na czym polega? Po pierwsze, podczas czyszczenia zębów wykonuje ona ruchy wymiatające. Na rynku dostępne są szczoteczki soniczne wykonujące od 22 tysięcy do aż 96 tysięcy ruchów na minutę. Szeroką ofertę pod tym względem proponuje marka Meriden Kiddy. Ruchy wymiatające pozwalają znacznie skuteczniej oczyścić zęby z osadów i przebarwień w porównaniu z ruchami manualnymi czy ruchami wykonywanymi przez szczoteczki elektryczne. Dodatkowo ruchy rotacyjne wykonywane przez szczoteczki soniczne nie powodują zadzierania dziąseł. To co charakteryzuje szczoteczki soniczne to generowanie fal dźwiękowych. Te natomiast skutecznie potrafią likwidować bakterie, które znajdują się w najgłębszych zakamarkach, do których nie jest wstanie dotrzeć żaden inny rodzaj szczoteczki. Połączenie ruchów wymiatających i fal dźwiękowych sprawia, że szczoteczki soniczne to najskuteczniejsze produkty tego typu.

Wybór szczoteczki sonicznej

Na rynku dostępne są różne modele szczoteczek sonicznych. Wystarczy spojrzeć jak bogata jest ofertach choćby marki Meriden Kiddy, jednego z najbardziej renomowanych producentów szczoteczek sonicznych. Wybór konkretnego modelu głównie uzależniony jest od stanu uzębienia. Osoby mające problemy z nadwrażliwością zębów i dziąseł sięgnąć powinny po szczoteczkę z delikatnym trybem pracy. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór takiej szczoteczki, która umożliwia samodzielne regulowanie trybu jej pracy. Natomiast osoby nieposiadające jakichkolwiek problemów z zębami czy dziąsłami sięgnąć mogą tak naprawdę po każdy model szczoteczki sonicznej.

Szczoteczka soniczna – czy warto?

Mimo iż szczoteczki soniczne znane są ze swojej skuteczności, wiele osób zastanawia się czy warto taki produkt kupić. Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie tak. Zwłaszcza jeśli zależy nam na zdrowym i białym uśmiechu. Zakup szczoteczki sonicznej, zwłaszcza Meriden Kiddy, to także niemałe oszczędności w ewentualnym leczeniu zębów. Dzięki temu, że szczoteczki soniczne skutecznie usuwają wszelkie osady i resztki z przestrzeni międzyzębowej niweluje się ryzyko powstawania próchnicy. To z kolei przekłada się na utrzymywanie zdrowego stanu zębów, a tym samym na brak konieczności ich leczenia.