Wiele kobiet marzy o posiadaniu burzy loków. O ile dla jednych jest to pragnienie, dla drugich zaś utrapienie. Każda bowiem posiadaczka kręconych kędziorków doskonale wie, jak sporo trudności mogą przysporzyć jej w codziennej pielęgnacji. Aby temu zapobiec, ważne są odpowiednie kosmetyki do włosów oraz wnikliwa analiza ich kondycji, aby czynności pielęgnacyjno-stylizujące przebiegały w atmosferze zadowolenia.

Loki i fale – kobiece i wdzięczne

Kobieta z kręconymi włosamiWłosy kręcone, choć efektowne to jednak stanowiące niemały problem. Z natury przesuszone szybko się puszą. Stają się sianowate, a niekiedy trudne w rozczesaniu z powodu silnego elektryzowania. Kluczem stają się odpowiednie kosmetyki do włosów, które zapewnią pożądany poziom nawilżenia. W ich doborze, nie ma jednak miejsca na przypadkowość. Muszą posiadać lekką formułę, która nie obciąży pasm ani nie zawierać alkoholu, który jak wiadomo – dodatkowo przesusza i tak suche z natury już włosy, niszcząc je na całej długości.

Wybieramy szampon i odżywkę

W podstawowej pielęgnacji każdego rodzaju pasm nie może zabraknąć szamponu. To najważniejszy kosmetyk od włosów, oczyszczający je z wszelkich, zalegających zanieczyszczeń. W przypadku loków, musi być delikatny (najlepiej bez SLS).

Po umyciu, kolejnym etapem jest odżywienie. W tym zakresie sprawdzają się odżywki lub silnie działające maski. Im więcej składników nawilżających będą miały w sobie, tym lepiej. Wzbogacone o proteiny jedwabiu, olejki czy witaminy, nadadzą włosom kręconym efektownego wyglądu.

Olejki – SOS dla przesuszonych, zmęczonych pasm

Kosmetyki do włosów, w które powinna zaopatrzyć się każda kręconowłosa, to z pewnością olejki. Kompresy z ich udziałem obfitują w wiele witamin i antyoksydantów, które chronią przed zgubnym działaniem wolnych rodników oraz chorobami skóry, dodatkowo odżywiając je i pielęgnując. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów olejków, które należy dostosować w sposób indywidualny do kondycji swojej fryzury. O ile jeden z nich może dobrze działać u koleżanki, u nas może powodować efekt puszenia.