Urządzanie salonu kosmetycznego wymaga zgromadzenia niezbędnego wyposażenia. Podstawowy sprzęt, jaki należy nabyć to fotel kosmetyczny. Siedzisko takie powinno być przede wszystkim wygodne, praktyczne, a także funkcjonalne. Musi on zapewnić komfort klientom podczas przeprowadzanych zabiegów, a także odpowiednie warunki pracy pracownikowi salonu. Na rynku znaleźć można bardzo wiele modeli, które różnią się pod względem ceny, jakości, a także wielości funkcji.

Jak wybrać najlepszy fotel do salonu kosmetycznego?

fotel kosmetyczny elektryczny

Co powinien mieć podstawowy fotel do salonu kosmetycznego? Najprostszy model to standardowy manualny fotel kosmetyczny wyposażony w regulowany kąt podparcia pleców oraz nóg. Taki mebel powinien mieć podłokietniki oraz zdejmowany zagłówek obity łatwą w czyszczeniu ekologiczną skórą. Dodatkowymi elementami mogą być kuwety, a także podzielone podnóżki, które pozwalają na przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych stóp. Cena nowego fotela kosmetycznego kształtuje się w granicach od pięciuset pięćdziesięciu, nawet do tysiąca złotych.

Odpowiedni fotel za rozsądną cenę

Używany fotel kosmetyczny można już kupić za około sto złotych. Natomiast fotele hydrauliczne mające hydrauliczny system podnoszenia można znaleźć w przedziale cenowym pomiędzy od tysiąca do dwóch tysięcy złotych. Pozwalają one na łatwe regulowanie wysokości niezależnie od obciążenia, a ponadto możliwość obrotu siedziska w dowolnym kierunku. Droższe fotele do salonu kosmetycznego Fotele kosmetyczne z wyższej półki mają dodatkowo funkcje masażu oraz SPA. Takie rozwiązanie to fotel kosmetyczny elektryczny. Ustawianie kąta nachylenia oraz wysokości odbywa się za pośrednictwem panelu sterowania bądź pilota. Nie wymaga wykorzystania żadnej siły. Nowy fotel kosmetyczny elektryczny kosztuje od dwóch tysięcy złotych, nawet do jedenastu tysięcy. Pamiętać należy o tym, że fotel kosmetyczny elektryczny to większe prawdopodobieństwo wystąpienia awarii systemu sterowania niż w rozwiązaniach hydraulicznych.

Fotel kosmetyczny uniwersalny

Gdy powierzchnia salonu kosmetycznego jest nieduża, można nabyć uniwersalny fotel kosmetyczny. W tym przypadku zastosowane w meblu rozwiązania pozwolą na zastąpienie pozostałych elementów związanych z wyposażeniem salonu, takich jak stół do masażu, czy też fotel do pedicure. Podkreślić należy fakt, że fotele kosmetyczne uniwersalne dostępne są we wszystkich zaprezentowanych wyżej wersjach sterowania a więc hydraulicznej, manualnej oraz elektronicznej. Fotel kosmetyczny to podstawa, dlatego też trzeba rozsądnie podjąć decyzję związaną z zakupem określonego mebla.