Zdrowe i lśniące włosy to jeden z symboli młodości, witalności i urody. Nic dziwnego, że tak wiele pań marzy o bujnych i zdrowych kosmykach.  Sprawić, żeby nasze włosy odzyskały dawny blask, oto garść porad które przydadzą się każdej kobiecie.

Pierwsze kroki do fryzjera!

W drogeriach znajdziemy wiele produktów, które wedle zapewnień producentów mają zregenerować końcówki włosów. Niestety w przeważającej większości to tylko czysty chwyt reklamowy. Najtaniej i najszybciej rozdwojone końcówki ściąć u zaprzyjaźnionego fryzjera. Nasze włosy stracą co prawda nieco na długości, ale będą wyglądać zdrowiej. A odświeżona fryzura poprawia humor każdej z nas. Jeśli włosy są bardzo zniszczone warto rozważyć bardziej zdecydowane kroki... Dobry fryzjer pomoże nam dobrać odpowiednią dla nas fryzurę. Równie istotna jest zbilansowana dieta, pełna warzyw i owoców. Gdy odżywiamy się źle to w pierwszej kolejności cierpią nasze włosy i paznokcie. W naszym codziennym jadłospisie powinny znaleźć się produkty bogate w siarkę takie jak pryka, cebula czy czosnek. Przyda się też cynk. Znajdziemy go w orzechach czy pestkach... Możemy też zacząć brać odpowiednie suplementy diety, ale nigdy nie zastąpią one odpowiedniego sposobu odżywiania. Z pomocą przyjdą nam także oleje. Arganowy, lniany czy oliwa z oliwek. Posłużą nam one do tak zwanego olejowania włosów i skóry głowy. Jak się do tego zabrać. Na nieumyte włosy i skórę głowy nakładamy lekko podgrzany olej. Uważajmy żeby się nie poparzyć. Następnie owijamy włosy i skórę głowy folią spożywczą bądź wkładamy foliowy czepek. Następnie owijamy głowę grubym ręcznikiem i czekamy. Im dłużej tym lepiej... Możemy nawet zostawić taki olejny kompres na cała noc. Następnie dokładnie myjemy skórę głowy i włosy

Co nam daje olejowanie skóry głowy i włosów?

Oliwa z oliwek odżywiają włosy i skórę głowy. Zapobiegają uszkodzeniom. Oczywiście jeden zabieg nie poprawi radykalnie kondycji naszych włosów. Warto olejować włosy regularnie, na przykład raz w tygodniu.

A ty jak myjesz swoje włosy?

Nie wiele kobiet zdaje sobie sprawę, że sposób mycia włosów wpływa na ich kondycję. Po pierwsze nigdy nie powinnyśmy ich polewać bardzo gorącą wodą. Ciepła w zupełności wystarczy. Otworzy łuski włosa, dzięki temu łatwiej nam będzie usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Po umyciu włosów i nałożeniu odżywki spłuczmy je o kilka stopni chłodniejszą wodą. Ona idealnie zamknie łuski włosa. Sprawi, że będzie on zdecydowanie mnie podatny na uszkodzenia. A dodatkowo nasze kosmyki będą błyszczące i lśniące.