Piękne, zadbane i estetyczne paznokcie, to dla wielu kobiet współcześnie pewien wyznacznik kobiecości. Jeszcze kilkanaście lat temu ozdabianie paznokci nie było tak rozwiniętą dziedziną, a malowanie ich jednym kolorem lakieru raczej standardowym rodzajem upiększania. W kolejnych latach popularne stały się także inne techniki, które zostały upowszechnione także na polskim gruncie.

Zdobienie i malowanie - metody i techniki uszlachetniania płytki paznokcia

Naklejki na paznokcieJednym z chętniej stosowanych rodzajów zdobień był french manicure. Był to rodzaj techniki, polegający na tym, że kolor płytki paznokcia malowano na naturalny, nieco bardziej mleczny czy kremowy kolor, przez co barwa była ujednolicona i estetycznie prezentowała się naprawdę pięknie. Natomiast górną część paznokcia zdobiono bardzo jasnym lub białym lakierem. Dzięki temu paznokieć wydawał się jaśniejszy, a dłoń ozdobiona właśnie tą techniką prezentowała się niesamowicie schludnie i estetycznie. Inną z technik uszlachetniania płytki paznokcia, która rozpowszechniła się w ostatnich latach było zdobnictwo za pomocą różnego rodzaju wzorków, wyrysowywanych w lakierze. Technika ta była zdecydowanie pracochłonna, i czasochłonna, jednak efekty pracy były naprawdę imponujące.

Inne współcześnie wykorzystywane metody i techniki wzornictwa paznokci

Współcześnie na rynku możemy znaleźć wiele przeróżnych technik służących zdobieniu paznokci i wydobywających z nich nietypowego i unikatowego wyglądu. Jedną z nich jest korzystanie z popularnych naklejek na paznokcie. To właśnie dzięki nim można zaoszczędzić nieco więcej czasu, niż w przypadku wzornictwa, wykorzystującego rysowanie wzorków na lakierze. Naklejki na paznokcie są zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze i tę technikę możemy swobodnie zastosować sami w domu, bez konieczności korzystania z usług profesjonalistów, zamawiając je np. ze strony https://mylaq.pl/naklejki-na-paznokcie/. Naklejki na paznokcie nie wymagają także od nas szczególnych zdolności plastycznych, bowiem jak sama nazwa wskazuje, wystarczy jedynie naklejać poszczególne wzorki i cieszyć się unikatowym i niepowtarzalnym stylem swoich kompozycji. Warto zaznaczyć także, że ilość naklejek z wzorkami jest niemal nieograniczona dlatego też możemy tworzyć dowolne mozaiki i kompozycje, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Naklejki na paznokcie są także niesamowicie tanią inwestycją, bowiem nie kosztują więcej niż buteleczka pojedynczego lakieru, a ilość różnych wzorków i motywów, jakie na nich znajdziemy jest spora, więc z całą pewnością nie wykorzystamy ich na raz. Takie właśnie zdobnictwo cieszy się wciąż niemalejącą popularnością.