W XXI wieku zabawki interaktywne zdobywają coraz większą popularność, zarówno wśród dzieci, spragnionych wrażeń, jak i rodziców, chcących, aby zabawki oprócz funkcji rozrywkowej, były także rozwijające. Zwykłe samochodziki, czy lalki zamieniły się w skomplikowane roboty, które potrafią grać lub się poruszać,zapewniając więcej frajdy bawiącym. Ich wielofunkcyjność sprawia, że po zabawki sięgają nie tylko dzieci, ale także dorośli chcący nauczyć się podstaw programowania, czy po prostu pragnący zobaczyć i poczuć świat oczami dziecka.

Dlaczego właśnie Roboty firmy Ubtech zostały nagrodzone nagrodą „Zabawka Roku 2017"?

Po pierwsze, Jimu Roboty, to zabawki, dla dzieci od 8 lat, które oprócz świetnej zabawy, pozwalają poznać podstawy programowania w języku Scratch. Każdy zestaw został zaprojektowany w taki sposób, aby oprócz modelu zaproponowanego przez producenta, można było stworzyć własne projekty, ograniczone jedynie przez wyobraźnię budującego. Projektowanie bez przeszkód sprawia, że zabawa nigdy się nie nudzi, a roboty potrafią cały czas zaskakiwać. Każdy Jimu Robot zawiera jednostkę główną, która odpowiedzialna jest za sterowanie zabawką, oraz serwomotory, czyli silniki, które umożliwiają ruch. Dodatkowo każdy zestaw posiada dziesiątki lub setki klocków, za pomocą których każdy robot może przybierać indywidualny kształt, w zależności od preferencji małego projektanta. Elementy zestawu są solidnie wykonane, więc nie ma obaw, że uszkodzą się w rękach dziecka. W aplikacji „Jimu”, którą można pobrać na smartphona, dostępna jest animowana instrukcja 3D, oraz setki misji, które uprzyjemnią zabawę. Jej obsługa jest łatwa i intuicyjna, posiada opcję programowania językiem graficznym Blocky, więc bez problemu poradzą sobie z nią nawet młodsze dzieci. Zakup zestawu umożliwia również dostęp do serwisu społecznościowego Jimu, w którym użytkownicy z całego świata dzielą się projektami i odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

Od jakich zestawów najlepiej zacząć przygodę z Jimu Robotami?

Który zestaw wybrać, aby dziecko nie zniechęciło się do nauki robotyki? Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od wiedzy, umiejętności i wieku dziecka. Najbardziej dostępnym i polecanym na początek zabawy robotami jest zestaw Jimu BOX. Zawiera 6 prostych modeli, których zaprojektowanie i zaprogramowanie nie przekroczy godziny, dzięki czemu są polecane do nauki programowania w szkołach podstawowych. Nieco bardziej czasochłonnym i droższym zestawem jest Astrobot, który pozwala na zbudowanie z instrukcją jednego z trzech robotów. Można kupić go za około 900 zł.