Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem iPhone 7, to zapewne znasz jego wartość. Taką namacalną, ekonomiczną. Szkoda byłoby, gdyby coś mu się stało, prawda?

Koszt wymiany wyświetlacza w iPhone 7

iPhone to nie tylko świetne urządzenia. Ta marka to również prestiż dla posiadaczy. Chętnie obnosimy się z nadgryzionym jabłuszkiem. Kiedy posiadamy produkt Apple jakoś tak go częściej wyciągamy, a to by sprawdzić godzinę, Facebooka, prawda? Tym bardziej telefon jest bardziej podatny na uszkodzenia. Mimo, że iPhone kojarzone jest z trwałością, to każdy wyświetlacz poddany działaniu silnego uderzenia o podłoże, ma prawo pęknąć. W takich wypadkach warto zakupić szkło hartowane do iPhone 7. Sprawdziliśmy, ile kosztuje naprawa wyświetlacza w iSpocie i wyszło nam, że 750 zł. Nieciekawe. Oczywiście tracimy gwarancję w momencie uszkodzenia mechanicznego, zatem za naprawę musimy zapłacić sami. Przeglądając internet, znaleźliśmy również oferty naprawy iPhone 7 za 450 zł. Należy jednak pamiętać, że nie jest to naprawa w serwisie autoryzowanym, a co za tym idzie, tracimy gwarancję na produkt. Brak szkła hartowanego do iPhone 7 może nas dużo kosztować również patrząc na to z innego punktu widzenia. Jeżeli stracimy gwarancję i akurat nie będziemy mieli akurat siedmiuset pięćdziesięciu złotych, to powinniśmy uważać również na głośnik, aparat, jednym słowem wszystko. Pamiętam, że mój znajomy strasznie lekceważył sobie zakup szkła hartowanego do swojego iPhone 7. Dziś już nie chodzi z iPhonem, czego bardzo żałuje. Ale co zrobić, skoro pajęczyna przesłania mu cały ekran?

Jak to działa?

Szkło hartowane iPhone 7

, podobnie jak każde inne szkło hartowane, przyjmuje na siebie cały impet uderzenia. Widzieliście kiedyś jak na filmach pęka przednia szyba w samochodzie? Na powierzchni szybki tworzy się siatka, jednak szkło się nie rozpryskuje i nie kaleczy kierowcy. Łatwo ją zdjąć, aby dostać się do wnętrza samochodu. Tak samo ze szkłem hartowanym do telefonu. Nasze zabezpieczenie zadziała, jeżeli pęknie, wbrew obiegowej opinii o tym, że szkło hartowane to jakby wytrzymalsza wersja szybki telefonu. Tak naprawdę szkło hartowane do iPhone 7 jest dużo mniej trwałe od oryginalnego wyświetlacza. Ale dzięki temu, że ono ulega uszkodzeniu, nie przenosi siły uderzenia dalej. Poza tym nie rozpryskuje się, rysując tym samym ekran. Kolejną zaletą takiego szkła jest przede wszystkim łatwość, z jaką możemy je założyć. Niegdyś funkcję szkła przejmowała folia. Chroniła przed zarysowaniami ekranu, jednak w razie zderzenia z ziemią, mogła jedynie przez jakiś czas być spoiwem, sprawiającym, że ekran się nie rozlatuje. Nie dość, że nie chroniła przed uszkodzeniem, to jeszcze założenie jej było prawdziwą katorgą. Kto próbował, ten wie. Pod folię dostawały się pęcherzyki powietrza i całą operację należało rozpoczynać od początku, naturalnie z inną folią. Szkło hartowane jest cięższe, więc samym swoim ciężarem wypycha powietrze spod siebie. Jedynym wymogiem, co do zakładania, jest staranne wyczyszczenie powierzchni. Jeżeli mamy pewność, że pod spód nic się nie dostało, a wystąpi "bąbel", to możemy się spodziewać, że zejdzie on w najbliższym czasie. Podsumowując, szkło hartowane do iPhone 7 kosztuje jakieś 50-60 zł. Z pewnością mniej niż jakakolwiek naprawa. To nie jest byle jaki telefon, zasługuje, abyś o niego zadbał.