Rozwój muzyczny dziecka nie musi wcale ograniczać się do gitary lub instrumentów klawiszowych. Nastolatkowie (głównie) są coraz częściej zafascynowani możliwościami, jakie daje perkusja. Zainwestowanie z instrumenty perkusyjne z czasem się zwróci i to na wielu poziomach. Perkusja pomoże młodemu człowiekowi rozładować w konstruktywny sposób nadmiar nagromadzonej wewnątrz energii. Rodzice często skreślają perkusję z opcji, które mogą wpłynąć pozytywnie na rozwój dziecka z powodu hałasu. Jeśli ma się warunki i możliwość wydzielenia oddzielnego pomieszczenia na ćwiczenie gry przez dziecko to warto z nich skorzystać. Dziś wielu rodziców zapisuje swoje dzieci na zajęcia muzyczne. Jednak w większości przypadków młodzi chodzą z przymusu, a nie rzeczywistego zainteresowania. W rezultacie efekty nauki są nijakie, a pomysł muzycznego rozwoju z czasem zawieszany. Tak być nie musi. Pytając się dziecka, na czym chciałoby się nauczyć grać jest lepszą strategią niż stawianie go przed faktem dokonanym.

Instrumenty perkusyjne w domu

instrumenty perkusyjnePerkusja to zestaw, który z biegiem czasu się powiększa. Jednak początkowe instrumenty perkusyjne nie muszą być liczne, ani drogie. Dopasowanie sprzętu do możliwości dziecka z profesjonalną pomocą sprzedawcy da się szybko zrobić. Nauka również jest dziś łatwiejsza. W sieci istnieje pełno video tutoriali, które stanowią świetne uzupełnienie do pobieranych lekcji pozwalając dziecku (z zainteresowaniem) szlifować swoje muzyczne umiejętności. Instrumenty perkusyjne to inwestycja, która potrafi pochłonąć sporą ilość środków, dlatego zakup trzeba dobrze rozplanować. W sieci istnieje wiele profesjonalnych sklepów, które zapewnią dostęp do szerokiego wachlarza instrumentów perkusyjnych oraz pomogą dopasować sprzęt do aktualnych umiejętności. Zapisując dziecko na naukę gry na perkusji warto się spytać, jaki początkowy zestaw byłby najodpowiedniejszy. Nie warto w przypływie zachłyśnięcia nowością, i „chcenia dobrze” porywać się na drogie zestawy, które szybko i znacznie uszczuplą posiadany budżet.

Rozwój poprzez muzykę

Nauka gry na perkusji będzie dla dziecka nie tylko przerywnikiem w czasie wolnym od zajęć, ale przede wszystkim rozwijającą przygodą. Początkowe hobby może przerodzić się w pasję na całe życie, która zapewni wydajną odskocznię od zabieganej i sformalizowanej rzeczywistości. Inwestując w rozwój swojego dziecka nie warto skreślać zajęć muzycznych – również tych bardziej ekstremalnych, które będą wymagały instrumentów perkusyjnych. Jeśli młody człowiek ma w tym potencjał, to warto go realizować.