Randka - spotkanie dwóch osób, które ma za zadanie nawiązanie nowej znajomości lub dalsze nawiązywanie relacji z osobą, z którą wiążemy dalsze plany, poznawanie się na wzajem. Jest to dążenie do umocnienia, tworzenia relacji emocjonalnych pomiędzy dwóm osobą, które chcą od siebie czegoś więcej niż tylko przyjaźni, koleżeństwa, przelotnej znajomości. Powinno być to niesamowite przeżycie, które wywoła uczucie radości, przyjemności, z mile spędzonego czasu. Warto aby takie spotkanie było wcześniej dobrze zaplanowane. Aby w trakcie nie wynikła jakaś niemiła, niespodziewana, nieprzyjemna sytuacja, która mogłaby zaważyć na dalszych losach znajomości. Randka na każdym etapie związku przebiega inaczej. Planowana jest w inny sposób. Uzależnione jest to przede wszystkim od tego czy są to pierwsze spotkania zapoznawcze, czy też randka w długotrwałym związku. Niezależnie od tego ważne aby wypadła w sposób idealny.

Jak można miło i przyjemnie spędzić randkę?

Sposób na idealna randkę

 to przede wszystkim dobre przygotowanie, dobre planowanie, dobre nastawienie, dobre samopoczucie, dobry nastrój. Randka powinna sprawić przyjemność obu stronom.

  1. Warto rozpocząć ją od przygotowania się. Należy wybrać strój, pasujące do niego dodatki, zadbać o ładną fryzurę, makijaż (dotyczy kobiet).
  2. Można rozpocząć od spaceru podczas którego będzie szansa na luźną rozmowę.
  3. Można udać się do miłej, przytulnej, romantycznej restauracji na kolację. Podczas kolacji też będzie trochę czasu na rozmowę. Rozmowa, na każdym etapie związku jest bardzo ważna. Warto mówić o sobie, o tym co się lubi, a czego nie, co sprawia nam przyjemność, czym się interesujemy, jakie towarzyszą nam emocje. Podczas takich rozmów można lepiej poznać drugą osobę, lepiej ją zrozumieć, dowiedzieć się do czego może doprowadzić nas ta znajomość. Dowiedzieć się, czy podążamy w tym samym kierunku, czy nasze spojrzenie na życie jest podobne. Unikamy później nieprzyjemnych sytuacji.
  4. Po romantycznej kolacji można udać się do kina na jakiś ciekawy film premierowy. Warto wcześniej zaplanować jaki gatunek filmu najbardziej przypada obojgu do gustu.
  5. Po seansie romantyczny spacerek.
  6. Po spacerze w zależności od tego jak toczyła się dotychczasowa randka, na jakim etapie związku jesteśmy można pomyśleć o dalszym ciągu wydarzeń. Jeżeli to długotrwały związek może zakończyć się to romantycznym, intymnym wieczorem przy winie, świecach, dobrej muzyce. Później sytuacja sama się rozwinie. Może zakończyć się zbliżeniem seksualnym. Warto zadbać o romantyczny nastrój w sypialni. Świece, muzyka, płatki kwiatów, miła i przyjemna atmosfera.

Tak własnie mogłaby wyglądać idealna randka dwojga ludzi, którzy są ze sobą w związku, którzy wiążą ze sobą wspólna przyszłość.