Dziś czas na odpoczynek i zrobienie sobie krótkiej przerwy bywa coraz bardziej ograniczony. Codziennie staramy się nadążyć nad ciągle wzrastającym tempem życia. W stresującym środowisku trudno znaleźć moment, żeby usiąść, zebrać myśli, podelektować się czymś i ruszyć naprzód. Jednak taki moment nie tylko powinno się, ale zwyczajnie trzeba znaleźć.

Zdrowy dodatek do picia

Herbata to napój, który towarzyszy nam przez całe życie, w trakcie trwania jesieni, kiedy pogodowa aura jest wyjątkowo niekorzystna pijemy go więcej. Jednak współcześni konsumenci coraz wyraźniej odchodzą od tradycyjnych herbat w saszetkach kupowanych w popularnych sieciówkach. Przerwa na herbatę czy to w pracy, czy w domu jest szczególnym momentem dla każdego, ponieważ pozwala właśnie odrobinę zwolnić codzienne szaleńcze tempo życia i pracy. Herbata to szeroki świat smaków i aromatów, szczególnym zainteresowaniem klientów cieszy się herbata japońska. Dawniej herbata japońska oraz wszelkie orientalne dodatki traktowane były spod oka, a konsumenci nie dowierzali zdrowotnym właściwościom tego naparu. Było to coś nowego, na co nie warto było zwracać uwagi. Dziś konsumenci mają znacznie szersze horyzonty oraz porównania z innymi produktami z całego świata. W efekcie są w stanie skupić się na jakości i wybierają produkty, które pomagają im na wielu poziomach. Herbata japońska dzieli się na kilka zasadniczych rodzajów, w których każdy miłośnik ciepłego pobudzającego naparu znajdzie coś dla siebie.

Ciepły przerywnik dla zdrowia

W ciągu dnia, gdy obowiązki zaczynają się piętrzyć przeważnie wlewamy w siebie kolejną kawę licząc, że pobudzi nas do szybszej pracy. Duża ilość kofeiny oraz „szybkie” jedzenie w ciągu dnia powoduje negatywne oraz widoczne skutki w organizmie (szczególnie na cerze), na które nie trzeba długo czekać. Herbata japońska może być świetnym zamiennikiem dla n-tej kawy lub „oczyszczającym” z toksyn naparem na wieczór oraz poranek. Picie jednej filiżanki zielonej herbaty jest w stanie pomóc nam lepiej i co najważniejsze zdrowiej funkcjonować. Herbata japońska nie jest produktem elitarnym, coraz większe zapotrzebowanie na nią sprawia, że cena wysokiej jakości herbat spada. W efekcie zdrowy dodatek, którego wprowadzenie nie wywróci życia do góry nogami znajduje się na wyciągnięcie ręki. Szukając dobrego sposobu, który pomoże nam lepiej, wydajnie i zdrowiej przetrwać dzień (szczególnie jesień, która swoją aurą rozkłada każdego), warto zastanowić się jaka herbata japońska najbardziej przypadnie nam do gustu.