Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego prawdopodobnie chodzą Ci już po głowie prezentowe zakupy. Jeżeli masz dużą rodzinę, sporo osób do obdarowania, a sam budżet niewielki, możesz martwić się tym tematem. Na szczęście nie musisz wydawać fortuny, aby pokazać bliskim, że o nich pamiętasz. Lepiej kupić każdemu starannie dobrany drobiazg niż, na przykład, zapożyczyć się i przez kilka kolejnych miesięcy zaciskać pasa.

czapki zimoweDodatki do ubrań

Dość często w prezencie dla rodziny kupujemy rozmaite elementy garderoby. Najbardziej popularne z nich to skarpety, czapki zimowe i szaliki oraz piżamy. Są to podarunki drobne, ale z pewnością praktyczne i zazwyczaj mile widziane. Skarpety nosi się na co dzień, szybko się niszczą i raz na jakiś czas trzeba kupować nowe zestawy. Zainwestuj w porządne bawełniane skarpety, które zapewnią wygodę ich przyszłym właścicielom. Mogą być to standardowe komplety w neutralnych barwach lub zabawne kolorowe skarpetki. Czapki zimowe także będą przydatną niespodzianką. Wykonana z akrylu czapa z pomponem czy czapka uszatka sprawdzą się na zimowych spacerach. Nawet, gdy wiesz, że członkowie Twojej rodziny zaopatrzyli się już w ciepłe czapki, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieli kolejny, nieco inny model, który będzie pasował do odmiennego rodzaju ubrań. Natomiast piżama to bardzo uniwersalny i wdzięczny materiał na prezent. Może być zabawna, elegancka lub wykonana z bardzo wygodnego materiału. Każdy z tych pomysłów będzie odpowiedni zarówno dla osób starszych, jak i dla małych dzieci.

Słodycze dla maluchów, kosmetyki dla dorosłych

Wśród niedrogich prezentów gwiazdkowych królują słodycze oraz kosmetyki. Każdego roku spotykamy w sklepach ich świąteczne edycje, które mogą stać się prezentem dla Twoich najbliższych lub jego uzupełnieniem. Dzieci zawsze ucieszą się ze słodyczy, a dorośli z zapasu kosmetyków. Wybierz kilka nietypowych łakoci i spakuj je do ozdobnej torebki. Rodzice dziecka prawdopodobnie będą wydzielać je porcjami, ale już sam widok dużej ilości łakoci wywoła uśmiech na twarzy malucha. Całkiem dobrym pomysłem będzie też dorzucenie do paczki drobnego upominku tj. niedrogi resorak dla chłopca lub koraliki dla dziewczynki. Dla dorosłych wybierz elegancki żel pod prysznic, sól do kąpieli czy ładny zestaw kosmetyków kolorowych. Nawet, jeżeli bliscy dostaną kilka podobnych prezentów, nic nie szkodzi. Kosmetyki mają na tyle długi termin ważności, że nie powinno być to problemem, gdy poleżą w szafie dłuższy czas. Jeżeli nie jesteś pewny gustu obdarowywanego, nie decyduj się raczej na wody toaletowe, których zapach może się nie spodobać.