Spędzanie czasu na wspólnym biesiadowaniu czy też na świeżym powietrzy to dla wielu z nas ulubiona rozrywka. Grillowanie tradycyjnie niekiedy może się wydawać nudne. Warto w związku z tym pomyśleć o kociołku specjalnym na ognisko. To naczynie nam pozwoli na gotowanie niekonwencjonalne. Taki produkt prezentuje się bardzo efektywnie, ale daje przede wszystkim możliwość przygotowywania naprawdę rewelacyjnych potraw.

Co to takiego kociołek żeliwny?

Kociołek żeliwnyKociołek to naprawdę bardzo oryginalne oraz ciekawe naczynie. Dzięki niemy możemy przygotować dania wyśmienite nad ogniem. Sprawdzi się idealnie podczas towarzyskich spotkań na świeżym powietrzu. Producenci oferują różnego rodzaju kociołki. Jaki powinniśmy wybrać? Chyba najpopularniejsze są kociołki żeliwne. Służą one do przygotowywania posiłków bezpośrednio nad ogniem. Wyprodukowany jest z żeliwa o dobranym specjalnie składzie. Dzięki tego rodzaju kociołkom potrawy zachowują swoje oryginalne smaki jak i także niepowtarzalne aromaty. Producenci podpowiadają, że stawiając na kociołki żeliwne, to powinniśmy jego dno wyłożyć liśćmi z kapusty. Co to daje? Dzięki temu dania się nie przykleją w żadnym wypadku do kociołka. W naczyniu takim możemy także dusić potrawy, ponieważ pokrywę możemy z łatwością dokręcić za pomocą specjalnych śrub. Decydując się na kociołki żeliwne z pewnością się natkniemy na kociołki żeli emaliowane. Wówczas wnętrze naczynia są pokryte emalią specjalną, co na pewno zapobiega przywieraniu do jego dna potraw.

Popularność kociołka węgierskiego

Na rynku z pewnością znajdziemy także kociołek węgierski. Jest to naczynie specjalne do przygotowywania również potraw na ogniu. Wersją klasyczną jest węgierski kociołek emaliowany. Kociołek ten się podwiesza bezpośrednio nad ogniskiem dzięki stojakowi specjalnemu. Dzięki regulacji wysokości kociołka można bardzo łatwo mieć kontrolę nad temperaturą przyrządzonych dań. Kociołki czy to żeliwne czy też węgierskie świetnie się sprawdzają do przygotowywania mięsnych potraw, gotowania zup, duszenia warzyw czy też gulaszowych potraw. W kociołku można z dużą łatwością przygotować chociażby leczo. Kociołki są opcją idealną dla wielbicieli jedzenia na świeżym powietrzy. Potrawy, które przyrządzamy w ogrodowych kociołkach wyróżniają się niesamowitym smakiem jak i także aromatem. Kociołki nad ognisko to genialny sposób na przyjęcie niekonwencjonalne oraz alternatywa doskonała dla grilla tradycyjnego. Jak widać mamy naprawdę spore możliwości. Goście będą zachwyceni.