Ręczne robienie bransoletek to świetne hobby na jesienno-zimowe wieczory i okazja do spożytkowania swojego potencjału twórczego. Ponadto, wykonana w ten sposób biżuteria może posłużyć jako podarunek dla bliskich osób lub zasilić domowy budżet dzięki jej sprzedaży. Niektóre modele bransoletek są proste do wykonania, inne wymagają nieco więcej talentu i doświadczenia. W Internecie znajdziesz wiele materiałów filmowych, które mogą pomóc Ci w nauce, a w sklepach online kupisz niedrogo wszystkie potrzebne Ci do tego elementy.

Z czego można zrobić bransoletkę?

W zależności od koncepcji, bransoletkę można wykonać z wykorzystaniem różnych materiałów. Jej podstawę mogą tworzyć srebrne i złote łańcuszki, żyłki i linki jubilerskie, a nawet zwykła mulina. Jednak wadą tego rozwiązania jest to, że stworzona przez nas bransoletka może okazać się mniej trwała. Łańcuszki ze srebra i złota tworzą najczęściej bazę bransoletek z zawieszkami, ale bardziej wprawione w sztuce osoby będą potrafiły połączyć je także z ozdobnymi kamieniami czy kulkami. Dla początkujących twórców dużo łatwiejsze będzie wykonanie bransolety za pomocą żyłek, linek czy sznurków jubilerskich. Żeby nasze dzieło było wygodne w użytkowaniu, powinno być wyposażone w specjalne zapięcie. Klasyczne zapięcia mogą być wykonane ze srebra, złota, stali chirurgicznej, ale bywają też wykonane z materiałów antyalergicznych. Występują też bardziej oryginalne typy zajęć np. na magnes lub modele ozdobione cyrkoniami.

kamienie do biżuteriiKulki i kamienie do biżuterii

Do ozdobienia wykonywanych samodzielnie bransoletek mogą posłużyć kulki lub kamienie do biżuterii. Kulki i koraliki występują w rozmaitych kolorach i są wytwarzane z różnego rodzaju materiałów, co pozwala na realizację nawet bardzo wymyślnych projektów. Najpopularniejsze są kulki akrylowe oraz szklane. Dostępne w sklepach kamienie też oferują wiele możliwości. W zależności od projektu i zasobności portfela możecie zdecydować się na kamienie syntetyczne, szlachetne lub półszlachetne. Chociaż największą wartość przypisuje się zazwyczaj kamieniom szlachetnym takim jak rubiny czy szmaragdy, kamienie półszlachetne i syntetyczne także posiadają swój wyjątkowy urok. Niektóre syntetyczne kamienie np. piasek pustyni wyglądają bardzo niepowtarzalnie i elegancko, a na próżno szukać podobnych propozycji wśród kamieni naturalnych. Więcej rodzajów kamieni do biżuterii znajdziecie na stronie https://koralikikamyki.pl/pol_m_Kamienie-do-bizuterii-6157.html. Ozdoby tego typu można łączyć w niepowtarzalne wariacje lub zdecydować się na jednolity wzór bransoletki. Końcowy efekt zależeć będzie głównie od Waszej fantazji i poczucia estetyki.