Ślub to duże wydarzenie w życiu każdej pary. Narzeczeni chcą, aby ten wyjątkowy dzień był perfekcyjny w każdym calu. Starannie wybierają menu, muzykę, dekoracje, planują przebieg uroczystości, szukają najlepszych sukienek, garniturów, biżuterii. Nie zapominają również o butach, które mają większe znaczenie, niż może się wydawać.

Postaw na wygodę

buty do ślubu podczas przymiarki

W trakcie wesela wszyscy dużo się poruszają - to przecież impreza, na której wypada jak najwięcej tańczyć. Wniosek nasuwa się sam - obuwie musi nie tylko ładnie wyglądać i pasować do reszty kreacji, ale musi być jednocześnie wygodne. Podczas przymiarki czujemy czy buty dobrze leżą na stopie i nie obcierają. Większym problemem jest dopasowanie ich do sukni. Niby drobiazg, a robi dużą różnicę!

Buty do ślubu najczęściej wybiera się razem z suknią, podczas szycia lub w trakcie kolejnych poprawek. Jeżeli już są kupione, warto zabierać je na każdą przymiarkę - w ten sposób łatwiej dopasujemy długość sukienki.

Wskazówki, które mogą pomóc przy wyborze butów do ślubu

Unikaj kupowania zbyt ciasnych butów z nadzieją, że zdążysz rozchodzić je do tego wielkiego dnia. Ten zabieg może się nie udać, zwłaszcza gdy buty są wykonane z plastiku. Najlepsze buty do ślubu to takie, które są wykonane z niezbyt grubej skóry lub satyny. Powinny być dobrane do kształtu stopy i pewnie leżeć. Wysokość obcasów zależy od umiejętności panny młodej w poruszaniu się na szpilkach. Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie w niebotycznych szpilkach, postaw na gruby i niższy słupek. To samo dotyczy kobiet, które są niewiele niższe od swojego partnera. Jeżeli pan młody ma ten sam wzrost lub jest niższy, warto rozważyć zupełną rezygnację z obcasów na rzecz płaskiej podeszwy.

Jakość nie jest bez znaczenia

Nie warto oszczędzać na butach do ślubu. Zdecydowanie lepiej jest kupić parę, która jest nieco droższa, ale za to prezentuje wysoką jakość. Warto przyjrzeć się w sklepie jak są odszyte, jak mają umiejscowione klamerki i ozdoby, czy podeszwa się nie ślizga i jest wykonana z gumy, a nie twardego plastiku. W trakcie przymiarki koniecznie chodź po sklepie. Zastanów się też, czy znajdujące się na butach aplikacje nie będą zahaczać o suknię lub o siebie nawzajem.

  Artykuł powstał we współpracy z https://visione.pl/pol_m_Obuwie-slubne-187.html.