Chociaż jeszcze do niedawna wiele osób nie wiedziało czym właściwie jest baby shower, dzisiaj taki rodzaj imprezy staje się coraz bardziej popularny. Baby shower to nic innego jak przyjęcie zorganizowane na cześć przyszłej mamy, które celebruje się w gronie bliskich przyjaciół oraz rodziny. Tak jak w przypadku innego rodzaju okazji, zaproszeni goście powinni pojawić się na przyjęciu z prezentem. Jego rodzaj i wartość zależy w dużej mierze od Ciebie, ale przyjmuje się, że prezent ma być przydatny dla dziecka lub jego mamy.

Butelka na dobry start

Nawet, jeżeli przyszła mama planuje karmić piersią, butelka z pewnością przyda się maluszkowi. Dziecko będzie mogło pić z niej odciągnięty pokarm, mleko modyfikowane lub wodę, gdy przyjdzie na to pora. Dopajanie noworodków jest coraz rzadziej zalecane, ale ten moment nadejdzie szybciej niż się wydaje. Na tę okazję warto kupić model dobrej jakości od popularnego producenta takiego jak Lovi. Butelki dla najmłodszych powinny być oznaczone cyfrą „0”. Kupując butelkę z symbolem „0”, możesz być pewna, że prezent będzie mógł być wykorzystywany już od pierwszych chwil życia. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby zamówić cały zestaw Lovi. Butelki trzeba zmieniać co jakiś czas, a taki prezent sprawi, że świeżo upieczona mama długo nie będzie musiała myśleć o zakupie nowej.

Ubranka dla niemowlaka

Ubranka będą dobrym pomysłem na podarunek, ale nie kupuj raczej zestawów w rozmiarze 56. Noworodki rosną bardzo szybko, a młoda mama na pewno ma już sporo malutkich ciuszków lub zaraz je dostanie. Najbezpieczniej będzie kupić ubranka w rozmiarze 68 lub nawet 74. Zanim będą potrzebne minie chwila, a do tej pory mogą leżeć bezpiecznie w szafie i czekać na swoją kolej. Wygodnymi ciuszkami dla maluszka są bawełniane kaftaniki zawiązywane na tasiemkę oraz zapinane guzikami śpioszki, które pozwalają na łatwe przebranie dziecka.

Zabawki i książeczki

Noworodki nie są jeszcze gotowe na zabawę, ale ta chwila nadejdzie bardzo szybko. Zabawki dla najmłodszych powinny być dość proste, niezbyt głośne i niezbyt jaskrawe. Mnogość barw i głośny dźwięk mogą szybko przestymulowywać słabo jeszcze rozwinięty układ nerwowy. Dobrą zabawką dla niemowlęcia będą grzechotki w ciekawych kształtach np. kluczy, spokojne pozytywki oraz karuzele do łóżeczka. Uniwersalnymi zabawkami są przytulanki, ale upewnij się, że wybrany przez Ciebie pluszak jest odpowiedni dla małych dzieci – nie posiada drobnych elementów i wykonany jest z nieszkodliwych materiałów. W tym przypadku sprawdzą się też czarno-białe książeczki lub miękkie książeczki, które szkrab będzie mógł bezpiecznie gryźć, gdy zaczną wychodzić mu pierwsze ząbki.