Każda kobieta pragnie mieć w swojej kolekcji piękną i niezwykłą biżuterię. Już jako małe dziewczynki wyobrażają sobie jak będą wyglądać ich naszyjniki, kolczyki, bransoletki i pierścionki. W czasie zabaw noszą ozdoby z kolorowych kamyków i plastikowe świecidełka, które są atrybutem ich kobiecości. W sekrecie przymierzają pierścionki swoich mam, bądź babć i marzą o przyszłości. Teraz, już jako dorosłe kobiety, z uśmiechem wspominają dziecięce wyobrażenia o pełnoletności.

Niezwykła kolekcja

Pierwszą, poważną biżuterię dziewczynki otrzymują najczęściej w prezencie komunijnym. Łańcuszek z zawieszką, zazwyczaj z motywem religijnym, nie zawsze stanowi spełnienie marzeń. Jest jednak wstępem do zbudowania własnej kolekcji wymarzonej biżuterii. Z roku na rok powstaje więc większy lub mniejszy zbiór bransoletek, kolczyków i pierścionków. Wiele kobiet ma do swojej biżuterii bardzo emocjonalny stosunek. Wśród całej kolekcji często znajdują się więc egzemplarze o bogatej historii i takie, które przypominają ważne wydarzenia z życia właścicielki. Nawet jeśli do biżuterii nie podchodzi się zbyt sentymentalnie, wśród zebranych okazów jest jeden, który zawsze budzi największe, najbardziej emocjonalne wspomnienia. To właśnie pierścionki zaręczynowe posiadają w sobie tę niezwykłą moc.

Jaki wybrać pierścionek?

Klasyczny, z pojedynczym kamieniem czy składający się z kilku, różnej wielkości kamieni? Tradycyjnie, z brylantem lub cyrkonią? A może z rubinem w kolorze głębokiej czerwieni? Elegancki i stylowy czy zupełnie niespotykany? W białym czy żółtym złocie? Niezależnie od tego na jaki wzór zdecydował się partner, dla kobiety pierścionek zaręczynowy jest szczególny. Jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy. Jeśli dodatkowo partner wykazał się znajomością trendów i gustu swojej kobiety, wśród wielu wzorów wybrał perfekcyjnie dopasowany do jej ulubionego stylu, wówczas pierścionek zaręczynowy będzie tym, który z największą dumą będzie nosić przez całe życie.

Trudna decyzja

Jak wybrać idealny, wymarzony wzór pierścionka dla przyszłej narzeczonej? Warto przyjrzeć się biżuterii jaką już posiada. Zwrócić uwagę czy gustuje w żółtym czy białym złocie. Czy nosi duże, rzucające się w oczy pierścionki, czy preferuje skromniejsze wzory. Kamieniem osadzanym tradycyjnie w pierścionkach zaręczynowych jest brylant. Jednak nie musi to być największy dostępny kamień. Warto rozważyć wzory, w których niewielki lub kilka małych brylantów otacza inny kamień, np. rubin. Przy wyborze należy też pamiętać o odpowiednim rozmiarze. Do wyboru tego jedynego, tak ważnego dla kobiety pierścionka warto podejść poważnie i poświęcić mu odpowiednio dużo czasu. Oświadczyny to niesłychanie ważne wydarzenie, które zazwyczaj zmienia życie raz na zawsze. To ważne, aby mieć pewność, że w tym idealnym dniu również pierścionek będzie doskonały.