W ostatnim czasie niezwykle popularnym rozwiązaniem stała się bezkołnierzowa miska WC, która umożliwia łatwe utrzymanie higieny i czystości w toalecie bez konieczności używania silnych środków chemicznych. Miska tego rodzaju to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia utrzymanie czystości na najwyższym poziomie, przy zachowaniu zasad, zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych.

misa wcJak działa bezkołnierzowa miska WC?

Działanie misek tego typu polega w głównej mierze na dystrybuowaniu wody wzdłuż całego obwodu wewnątrz misy. Dzięki innowacyjnie zaprojektowanemu kształtowi, przez dyszę bardzo dokładnie rozprowadzana jest woda. Konstrukcja tego rodzaju zapobiega gromadzeniu się brudu w miejscach, do których do tej pory woda nie docierała, a także jej wydobywaniu się na zewnątrz. Rozwiązanie tego typu cechuje się z pewnością wydajnością oraz odpowiednią ekonomicznością, ponieważ pozwala zaoszczędzić nawet do 30% wody.

Porównanie zwykłych misek WC z bezkołnierzowymi

Aby lepiej zrozumieć funkcjonowanie, a tym samym zalety miski bezkołnierzowej, warto porównać jej działanie z tradycyjnymi miskami WC. W tych drugich właśnie bakterie zabijane są za pomocą silnych środków chemicznych, co nie tylko sprawia, że ulatniają się one w powietrzu, przez co je wdychamy, co szkodliwie wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie, ale tego typu rozwiązanie nie jest również przyjazne dla samego materiału, z którego wykonana jest miska WC. Miski bezkołnierzowe zaprojektowane są w taki sposób, by nie dawać miejsca bakteriom na swobodny rozwój. Brak zagłębień w miskach tego typu zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń, dzięki czemu nie istnieje konieczność samego czyszczenia toalety. Dzięki temu codzienne użytkowanie staje się nie tylko przyjemniejsze, ale i zdrowsze. Możemy również poświęcić ten czas na wiele innych, przyjemniejszych czynności.

Wygląd i desing

Bezkołnierzowe miski WC cechują się świetnym, nowoczesnym wyglądem. Dzięki temu pasują do nowoczesnych i aranżacji. Dodatkowo jednak, ich prostota formy, a także kolorystyka zapewniają uniwersalność w zastosowaniu. Dzięki temu miski WC tego typu mogą z powodzeniem pasować, zarówno do klasycznych i prostych aranżacji, jak i tych utrzymanych w bardziej tradycyjnej formie. Sprawdzi się również w łazienkach o mniejszym metrażu, ponieważ optycznie zwiększa powierzchnię. Z racji na brak styczności z podłożem sprzątanie toalety jest dokładniejsze, prostsze i przebiega sprawniej. Wolnoopadająca deska sprawia, iż nie trzeba martwić się kłopotliwy hałas powiązany z uderzeniem klapy o muszlę.