Dzisiejszy artykuł będzie skierowany do motocyklistów. Jak zapewne wszyscy wiedzą, a Ci, którzy nie wiedzą, dowiedzą się teraz – jazda na motorze bez specjalnego kombinezonu ochronnego jest bardzo ryzykowna. Kombinezon dwuczęściowy motocyklowy ma za zadanie zapewnić odpowiednią ochronę termiczną, ale także stanowić warstwę ochroną w przypadku niefortunnego wypadku. Zdecydowanie częściej sprawdzi się jednak w tej pierwszej funkcji, dlatego należy wybrać taką wersje, która po pierwsze zatrzyma ciepło w mroźne dni, a po drugie zapewni odpowiednią wentylacje w te upalne.

Chroń ciało przed wiatrem

Jazda na motorze wymaga kombinezonu motocyklowego dwuczęściowego, gdyż na takich pojazdach rozwijane są bardzo duże prędkości. W tym przypadku nie siedzi się w zamkniętym pomieszczenie, jak w samochodzie, a jedyną warstwę chroniącą ciało przed warunkami atmosferycznymi stanowi właśnie kombinezon. To właśnie dlatego dobrze jest wybrać taki strój, który sprawdzi się zarówno w lecie, jak i w porze jesienno-zimowej. Oczywiście można wyposażyć się w dwie wersje kombinezonu, aczkolwiek pociąga to za sobą dodatkowe koszty.

Skóra plus materiały syntetyczne

Kombinezon motocyklowy dwuczęściowy wykonany jest najczęściej ze skóry bydlęcej wzbogaconej o materiały syntetyczne. Większość posiada dodatkowe wzmocnienia na łokciach, kolanach, lędźwiach czy wzdłuż linii kręgosłupa. Takie elementy maja chronić ciało motocyklisty w przypadku niefortunnego upadku. Dodatkowo ważny jest również system zamków, rzep i sliderów. kombinezon motocyklowyZ jednej strony ma to umożliwić zakładanie i ściągnie kombinezonu dwuczęściowego motocyklowego, a z drugiej ułatwiać wentylację i sterowanie temperaturą ciała. Kombinezon po założeniu musi doskonale przylegać do ciała, by nie tworzyć dodatkowych oporów powietrza, ale przy tym nie krępować ruchów kierowcy. To właśnie dlatego szczególnie ważne jest to, aby zmierzyć dokładnie kombinezon dwuczęściowy motocyklowy przed zakupem.

Jaki kombinezon wybrać?

Na rynku znajdziemy kombinezony w różnych wersjach. Czołowi producenci z branży oferują bardzo szeroki wybór tego typu akcesoriów. Najczęściej będą to warianty utrzymane w kolorach ciemnych, aczkolwiek istnieje również możliwość zakupienia kolorowej wersji. Na kombinezonach bardzo często umieszcza się elementy odblaskowe, które jeszcze bardziej maja zwiększać widoczność motocyklisty na drodze. Bardzo często kombinezon dwuczęściowy motocyklowy sprzedawany jest w zestawie z kaskiem. Wtedy mamy pewność, że cały komplet będzie pasował do siebie pod względem spójności estetycznej. Dobrej jakości kombinezon motocyklowy możesz znaleźć  na przykład tutaj:  https://lagunaseca.pl/product-pol-84279-Kombinezon-dwuczesciowy-Dainese-AVRO-D2-2PSC.html.