Szpilki damskie są atrybutem kobiecości, synonimem nieprzemijającego szyku i ponadczasowej elegancji. Każda kobieta ma w swojej szafie przynajmniej jedne takie buty damskie, w których czuje się pewnie, zdecydowanie i atrakcyjnie. To już od wielu lat element stroju, który jest zarówno elegancki, jak i casualowy, bo szpilki Lu Boo pasują do popularnej małej czarnej, jak i jeansów. Dzięki nim nogi optycznie się wydłużają i wysmuklają, dzięki czemu cała sylwetka nabiera elegancji, szyku i seksapilu.

Szpilki damskie – nieprzemijająca elegancja

Szpilki to buty damskie, które są kultowe i kanoniczne. Nosiły je gwiazdy srebrnego ekranu, które wylansowały je na wybiegach i czerwonych dywanach. W ich ślad poszło wiele kobiet, które tak jak sławy chciały czuć się piękne, odważne i glamour. Bez szpilek nie istnieją pokazy mody, najważniejsze gale, czy spotkania, bo kobieta w szpilkach Lu Boo wygląda dostojnie i zdecydowanie. Najpopularniejszymi szpilkami są z pewnością zaprojektowane przez Louisa Vitton, których charakterystyczną cechą jest czerwona podeszwa.

Symbol kobiecego wyzwolenia

Szpilki damskieTo symbol XX wieku, który wiąże się z kulturowym i politycznym wyzwoleniem kobiet oraz czasem równouprawnienia. Te buty damskie pokazują, że kobieta może wyglądać nie tylko uwodzicielsko i odważnie, ale ten styl może także oddziaływać na wewnętrzne zdecydowanie. Szpilki – między innymi te od Lu Boo dostępne np. tutaj: https://elikshoe.pl/pol_m_LU-BOO-179.html - stały się więc pewnym atrybutem i symbolem kobiecości – zarówno rozumianym w znaczeniu fizycznym, jak i psychologicznym.

Za pierwszego projektanta szpilek Rogera Viviera, którego szpilki były prekursorkami tych obecnie nam znanych. Najtrudniejsze było dostosowanie wysokości i wyprofilowania całości w taki sposób, aby tego rodzaju buty damskie po prostu nadawały się do chodzenia. Jak pokazują dzisiejsze kobiety, było to możliwie, bo dziś mamy nawet 20 centymetrowe szpilki. Na dobre zostały spopularyzowane przez projektanta Christiana Diora, który wprowadził je na wybiegi i do kobiecej świadomości. Ponadto stworzył kreacje, które idealnie komponowały się z tego rodzaju butami damskimi i do dziś ten szyk (rozkloszowane spódnice za kolana, biała koszula, rękawiczki) - akceptowalny przez wiele kobiet – jest kanonicznym, modowym wzorem.

Co jednak ciekawe – te buty, które przecież są wręcz ikoniczne w historii mody damskiej, były niegdyś zaprojektowane dla mężczyzn. Buty na obcasie były elementem mody dworskiej jeszcze w poprzednich wiekach. Dziś to zdecydowany symbol kobiecej klasy, siły i piękna.