Spandex kojarzy nam się z materiałem, który wykorzystywany jest w bieliźnie i ubraniach sportowych. Jego cechą dodatnią jest duża rozciągliwość, ale i odporność na przetarcia i zniszczenia, dlatego właśnie kluczowe zastosowanie znalazł w tych dwóch kategoriach modowych. Jednak nie tylko do tych kategorii modowych trafia ten rodzaj materiału.

Sukienka spandex – czy to możliwe? Tak! Sukienki z tego materiału cieszą się coraz większą popularnością, a to dlatego, że są wygodne i rozciągliwe.

Spandex – co to takiego?

Kobieta w sukienceSpandex – elastyczne włókno wynalezione przez Josepha Shiversa kilkadziesiąt lat temu. Swój największy sukces triumfowało w latach 70-tych, 80-tych i 90-tych. Na pewno każdy z nas miał chodź jedną rzecz wykonaną z tego materiału. Dziś ze spandexu wykonuje się przede wszystkim ubrania sportowe, gdyż jest to materiał rozciągliwy, ale też oddychający.

Spandex wykorzystywany jest także przy produkcji bielizny, gdyż jest to materiał wygodny i elastyczny. Dodatkowo świetnie kryje, dlatego spandex używa się przy szyciu body, czy bielizny wyszczuplającej. Sukienki spandex działają na podobnej zasadzie, to znaczy są rozciągliwe, ale świetnie podkreślają atuty ciała, a zakrywają mankamenty, jak wystające boczki.

Sukienki ze spandexu – hit sezonu

Zwyczajowo sukienki te występują z domieszką innych materiałów, więc na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać z czego jest wykonana. Choć coraz częściej można zakupić sukienki spandex, które nie posiadają żądnych innych domieszek. Sukienek wykonanych z tego materiału nie sposób pomylić z żadnymi innymi. Zdradza je przede wszystkim lekko błyszcząca i „ślizga” faktura. Co też ważne – spandex jest świetnym materiałem nadającym się do „drukowania” na jego powierzchni, dlatego ze spandexu możemy spotkać sukienki gładkie, jak i wzorzyste czy też posiadające ciekawe motywy estetyczne.

Zmysłowe sukienki ze spandexu

Jako że spandex jest elastyczny i wyszczuplający, to świetnie nadaje się jako materiał pod zmysłowe sukienki wieczorowe o prostym kroju. Obcisłe sukienki spandex długie, krótkie, z wycięciami i frędzlami – to chyba najczęściej poszukiwane i wybierane sukienki wykonane z tego materiału. Co jednak najważniejsze, taka kreacja jest bardzo lekka, wygodna i nie podrażnia skóry, dzięki czemu jest też bardzo zwiewna, bo skóra może w niej swobodnie oddychać.Ponadto w taki materiał jest bardzo łatwo wszyć zamek, czy dodatkowe zdobienia. Tkanina nie marszczy się i ładnie leży na ciele.

Sukienka spandex np. taka jak ta https://www.kelly.com.pl/pol_m_Kelly-Premium_Sukienki-spandex-267.html to zdecydowanie hit modowy tego sezonu. Chociaż, póki co, za oknem mróz to już teraz warto jej poszukać - to przecież doskonała kreacja sylwestrowa! A i po nowym roku, miejmy nadzieję, przyjdą szybko cieplejsze dni i będzie można ją założyć.