Śniegowce kojarzą się - zupełnie słusznie - z porą roku, gdy spada śnieg i trzeba pokonać drogę przez zaspy. Jednak są to buty nie tylko na mocno ekstremalne warunki. Idealne również przy mroźnych dniach, gdy warstwa białego puchu jedynie delikatnie otula chodniki. Wielu z nas zapewne pamięta z dzieciństwa puchowe buty, przypominające wyglądem szynkę (ze względu na poprzeczne zwężenia) i ocieplane wewnątrz. Czy nadal panuje na nie moda, czy może już przeszła wraz z czasem?

śniegowce damskieŚniegowce - wygodne i modne?

Podczas chłodów jesienno-zimowych konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie stóp przed przemarznięciem. Większość chorób sezonowych zaczyna się od stóp. Także przemoczone nogi sprawiają, że szybciej się przeziębiamy. Śniegowce spełniają dwie funkcje ochronne. Dzięki zewnętrznej warstwie, która jest często wzmocniona, by tworzyć powłokę wodoodporną, nawet długi spacer w czasie deszczu czy przez śniegi nie jest straszny. Wykonane są szczególnie z poliestru lub skóry. Ponadto śniegowce posiadają specjalnie ocieplaną warstwę wewnętrzną. W zależności od modelu wkładka ocieplana może być na stałe lub wyjmowana. Wykonana najczęściej z takich materiałów jak wełna lub puch. Zapewnia maksimum wygody a jednocześnie zabezpiecza przed przedostaniem się do wewnątrz buta. Dodatkowo część modeli posiada w górnej części cholewy ściągacz, dzięki czemu można jeszcze mocniej zabezpieczyć przed wpadaniem śniegu czy opadów deszczu. Damskie śniegowce kupisz m.in. na stronie /.

Śniegowce jako must have w szafie współczesnej kobiety!

Ze względu na możliwość doboru różnego rodzaju modelów butów, dopasowanie śniegowców do codziennej stylizacji jest niezwykle łatwe. Klasyczne śniegowce szczególne dobrze wyglądają połączone ze stylem sportowym lub trekkingowym. Są idealne do noszenia w mieście, jak i w terenach wiejskich, gdzie konieczne jest przejście polnymi czy leśnymi drogami. Ponadto można wybrać je na górskie wędrówki. Dobrze wyglądają również w stylizacjach casualowych. Śniegowce można nosić do pracy, szkoły, jak i na imprezy. Z powodzeniem można je założyć do wąskich jeansów i klasycznej parki. W zależności od nogawki spodni, może być wpuszczona do wewnątrz buta, jak i wyłożona na zewnątrz. Doskonałą propozycją jest zestawienie śniegowców z długim płaszczem z dzianiny lub puchowym pikowanym. Śniegowce pikowane idealnie dopasują się do kurtki w stylu oversize. Dobrze wyglądają również w zestawieniu z gładkimi lub wzorzystymi legginsami oraz tuniką, sukienką lub krótką spódnicą. Wszystko zależy od fantazji oraz preferencji i indywidualnych potrzeb osoby, która wybiera ten rodzaj obuwia.