Mniej lub bardziej aktywny trening a nawet intensywny spacer szczególnie jesienią i zimą wymagają specjalnego przygotowania. Najważniejsza będzie oczywiście warstwa, która bezpośrednio dotyka skóry, ponieważ to dedykowane tkaniny i przylegające fasony skutecznie będą odprowadzać wilgoć i utrzymywać efekt suchości i komfortowej temperatury. Dlatego właśnie niezależnie od warunków pogodowych wybieramy doskonałej jakości bieliznę termoaktywną, a najchętniej szczególnie zimą sięgamy po koszulki i legginsy z merynosów.

Najlepsza bielizna dla pań i panów

Bielizna damska z merynosów cieszy się ogromnym powodzeniem wśród młodszych i starszych miłośników spacerów, górskich wycieczek czy też treningów w plenerze. Niektóre panie cienkie koszulki zakładają nawet latem – szczególnie te w jasnych kolorach, ponieważ sprawdzają się one nawet w czasie wysokich temperatur oraz wzmożonego wysiłku fizycznego. Bielizna damska z merynosów przede wszystkim szybko schnie, łatwo się pierze i świetnie podkreśla sylwetkę. Poza tym jest niezwykle przyjemna w dotyku i chroni przed zimnem. Przede wszystkim produkty wykorzystujące ten specjalny gatunek wełny będą delikatniejsze niż te z tradycyjnej, którą znamy przede wszystkim z gryzących swetrów. Wełna merino doskonale izoluje i sprawia, że niezależnie od pory roku możemy zapewnić sobie komfort, a w czasie trekkingu jest ona po prostu niezastąpiona. Co istotne, bielizna damska z merynosów grzeje nawet, gdy zaabsorbowała dużą ilość wilgoci.

ciepła bielizna damskaZestaw idealny dla każdego

Niezależnie od tego czy biegasz, jeździsz na rowerze, uprawiasz trekking lub też inne aktywności latem lub zimą oddychająca i ciepła bielizna damska z merynosów będzie najlepszym wyborem. Swoje doskonałe właściwości zawdzięcza specjalnej wełnie owiec żyjących w ekstremalnie trudnych warunkach Alp Południowych, Nowej Zelandii. Muszą one przeżyć w skrajnych temperaturach sięgających latem do ponad 40 stopni Celsjusza, a zimą spadające poniżej -20. Z ich runa pozyskuje się wełnę, którą szczególnie upodobali sobie miłośnicy różnych aktywności. Co istotne bielizna damska z merynosów jest niezwykle cienka i przyjemne w dotyku, a dzięki temu wygodnie się ją nosi. Niektórzy nawet powtarzają, że gdy raz się na nią zdecydujesz, to nie będziesz chciała nosić żadnej innej. Sama wygoda zachęca do tego, by sięgnąć po dedykowane produkty, ale przede wszystkim to bielizna funkcyjna, która doskonale sprawdza się jako element odzieży outdoorowej. Poza bielizną wełnę merino znajdziemy również w szeregu innych produktów.