Szukamy rzeczy oryginalnych. I dlatego właśnie coraz chętniej kupujemy ręcznie robione kartki na różne okazje, a także zamawiamy na przykład albumy ze zdjęciami lub wspomnieniami. Z drugiej strony modny scrapbooking staje się pasją bardzo wielu osób, ponieważ pozwala realizować się artystycznie. Poza tym na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pozwalają tworzyć niepowtarzalne cuda, niezależnie od tego, czy robimy je dla siebie czy też jest to nasz pomysł na biznes.

Popularny scrapbooking jest jedną z atrakcyjniejszych technik zdobienia różnych przedmiotów. Co istotne, wykorzystuje do tego szereg innych metod takich jak na przykład orgiami czy decoupage, by uzyskać bogato zdobiony spersonalizowany przedmiot. Najczęściej scrapbooking wykorzystywany jest do tworzenia albumów, kartek, zakładek, ale może być również wykorzystany przy zdobieniu na przykład pudełek czy innych dekoracyjnych elementów.

Papierowa technika

scrapbookingZ zasady scrapbooking polega na ozdabianiu skrawkami papieru. Poza tym chętnie wykorzystywane są również naklejki, koraliki, wstążki czy też wycinanki. Paleta materiałów jest tak wielka jak nasza wyobraźnia. Dlatego właśnie w zależności od tego, jaki charakter chcemy oddać, możemy wykorzystać rzeczy z historią lub też nowoczesne ozdobniki. Całość jako kompozycja niepowtarzalna za każdym razem będzie zachwycać. Podstawową zasadą scrapbookingu jest właśnie brak zasad, a różnego rodzaju przydatne urządzenia, wytrzymałe kleje i półprodukty mogą tylko i wyłącznie ułatwić pracę.

Zacznij od narzędzi!

Żeby rozpocząć zdobienie scrapbookingiem, potrzebne są podstawowe narzędzia, które z pewnością będziemy uzupełniać, gdy nasza pasja będzie się rozwijać. Przede wszystkim podstawą jest dobrej jakości papier o odpowiedniej grubości. Na przykład w albumach sprawdzają się arkusze o gramaturze 230 g/m². Papier może być oczywiście kolorowy, drukowany jednostronnie lub dwustronnie. Poza tym potrzebować możemy pieczątek, tuszy, dziurkaczy z różnymi motywami, dekoracyjnych nożyczek i oczywiście kleju na bazie wikolu. Poza tym sprawdzą się kolorowe elementy kraftowe, koraliki, guziki, kwiatki, gadżety, folie…. Ta lista dekoracyjnych rzeczy jest nieskończona, a efekt scrapbookingu może być zachwycający.