W obecnym czasie organizując imprezę urodzinową dla dziecka coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie piniaty, bowiem jest to idealny pomysł na bardzo dobrą zabawę. Dostępne na rynku różnego rodzaju piniaty stanowią niezapomnianą rozrywkę dla dziecka oraz jego wszystkich kolegów i koleżanek w trackie zabawy urodzinowej. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu można samodzielnie zadbać o każdy szczegół i zorganizować przyjęcie we własnym domu.

Piniaty – ekstremalne emocje na imprezie urodzinowej

Rzecz jasna, że najważniejszym elementem podczas urodzin jest tort urodzinowy, aczkolwiek, aby zapewnić dzieciom ciekawą zabawę, coraz częściej wykorzystuje się inne dodatki i akcesoria urodzinowe takie jak między innymi:

  • papierowe kubki, talerzyki,
  • słomki i czapeczki,
  • balony i konfetti,
  • gwizdki.

Ostatnimi czasy bardzo popularnym i często wybieranym rozwiązaniem są piniaty, które wpływają na to, iż impreza urodzinowa staje się jeszcze bardziej ciekawa i przyjemna. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj zabawy zrodził się już jakiś czas temu w krajach latynoskich i związany był przede wszystkim z tradycją bożonarodzeniową. Zabawa z zastosowaniem piniat polega na rozbiciu przygotowanego wcześniej, zawieszonego przedmiotu, który z reguły wypełniony jest słodyczami. Uczestnicy którzy biorą udział w zabawie, starają się zebrać dla siebie jak najwięcej słodkości. Niezbędnym i koniecznym elementem piniaty jest specjalny kij, który służy do strącania, a także opaska na oczy.

Piniata – idealny pomysł na urodzinyPiniaty – rodzaje

Obecnie na rynku znaleźć można wiele przedmiotów i gadżetów urodzinowych oraz piniaty w różnym kształcie, które zapewniają dzieciom wiele radości i uśmiechu, a także wyśmienitą zabawę. Duża liczba wzorów piniat daje możliwość dopasowania do zainteresowań danego jubilata, jednakże najchętniej wybierane są postacie z bajek, cyfry, oraz piniaty w formie tortów i zamków. Piniata rozbijana jest za pomocą specjalnego kija, który znajduje się w zestawie, aczkolwiek wydostać ze środka słodycze można także za pomocą specjalnego sznurka, który wystarczy pociągnąć. Należy jednak pamiętać, iż w momencie rozbicia piniaty uczestnik musi być zaopatrzony w specjalną maskę.

Najczęściej wybierane piniaty

Pośród szerokiej gamy piniat często wybierane są przedmioty w kształcie jednorożca oraz flaminga. Takie rodzaje dekoracji dostępne są na stronie https://szkloidekoracje.pl/pl/c/piniaty/569. Piniata w kształcie jednorożca jest świetną atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wykonana jest z bardzo dużą starannością, a dzięki otwieranej klapce wystarczy pociągnąć za sznurek, aby wydostać znajdujące się w środku słodycze. Piniata w kształcie flaminga różowego jest również rewelacyjnym gadżetem na przyjęcia dziecięce. Jest to wspaniały pomysł na niestandardową i niebanalną rozrywkę podczas urodzin. Dodatkowo to doskonały element dekoracyjny i ozdobny.