Pewnie prawie każda kobieta pamięta naszyjniki złożone z dwóch połówek serduszka, które zawsze dzieliło się z najlepszą przyjaciółką. Taką biżuterię można było kupić na każdym festynie czy w nadmorskim kramie. Nie miała ona zbyt dużej wartości, ale bez dwóch zdań taka pamiątka to niezwykłe znaczenie sentymentalne. Niektóre przyjaźnie są nieśmiertelne dlatego potrzebują odpowiedniej oprawy. Dzisiaj nie kupujemy już naszyjników serduszek, ale przyjacielowi, przyjaciółce lub ukochanej osobie możemy sprezentować unikatowy nieśmiertelnik z grawerem. Taki upominek możemy także sprawić komuś np. na chrzest, komunię, ślub czy nawet bez okazji samemu sobie.  

Męski i żeński prezent

Nieśmiertelnik z grawerem to uniwersalna kunsztowna biżuteria, która dopasowana jest zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jeżeli chcemy, aby nasz partner lub partnerka nie zapomniała o nas podczas długiej rozłąki najlepiej jest kupić nieśmiertelnik z grawerem, który będzie zawierał wybraną sentencje prosto z serca. U kobiety idealnie eksponuje on głęboki dekolt. Dobrze wygląda także u mężczyzn, dobrany do koszuli czy zwykłej polówki. Nieśmiertelniki z grawerem mogą być oczywiście srebrne, ale także złote lub czarne. Wszystko zależy od potrzeb klienta. Czasami pojawiają się na nich nawet portrety. To rzecz niesamowicie spersonalizowana, dlatego wszystkie firmy dbają o to, aby ich biżuteria była dokładnie taka, jak oczekuje tego kupujący. Sama nazwa nieśmiertelnik pochodzi od stosowanych w wojsku identyfikatorów dla żołnierzy, które właśnie tak się nazywały. Zawierały informacje takie jak imię, nazwisko, grupę krwi czy PESEL. To właśnie dlatego niektórzy nadal uważają, że to głównie męski atrybut. Jednak nieśmiertelniki stały się modne, a kobiety wyglądają w nich tak samo dobrze.

Nieśmiertelna pamiątkaCena, jakość, styl

Cena nieśmiertelników z grawerem waha się w granicach od 50 do 100 zł. Oczywiście płacimy za jakość i odpowiednie wykonanie, dlatego jeżeli chcemy, aby nasza biżuteria naprawdę była "nieśmiertelna" należy zainwestować w tę odrobinę droższą. Nieśmiertelnik dla wielu osób jest pamiątką na całe życie. Grawer dodatkowo wzbogaca wartość, gdyż naszyjnik np. z imieniem ukochanej osoby to pamiątka, którą zawsze możemy trzymać blisko serca. To świetny pomysł, żeby połączyć sentymentalną wartość z designerskim stylem i odrobiną nonszalancji. Jeżeli nie mamy pojęcia, co powinno znaleźć się na naszym nieśmiertelniku, wiele stron oferuje gotowe wzory i motta, które możemy wykorzystać. Jednak niepowtarzalną wartością jest taka biżuteria, która każdego dnia przypomina nam o tym, co dla nas samych jest najważniejsze.