Wieczór w blasku świec to kojący relaks i przyjemność sama w sobie. Do tego dochodzą naturalne zapachy olejków, których kompozycje podczas spalania potrafią odprężyć się i ukoić nerwy. Świeczki z zapachem w sobie najczęściej zrobione są z wosku pszczelego lub sojowego. Do tego dodane są olejki eteryczne, które nadają im nastrojowy zapach. Kompozycje zapachowe są tak piękne, że ciągle się chce do nich wracać.

Jakie zapachy są najpopularniejsze?

Spośród wielu woni dostępnych na rynku, najlepiej wybrać te, do których czuje się sentyment i które kojarzą się z pozytywnymi odczuciami. W sklepach takich jak Markoweswiece.pl można wybierać spośród licznych zapachów ziołowych, leśnych czy owocowych. Czasem dostępne są wysmakowane mieszanki, takie jak na przykład owoce leśne. Zapach maliny, jeżyn czy jagód współgra wtedy z intrygującym zapachem igliwia. Relaks z książką i szklanką ciepłej herbaty, jest niemal uzależniający. W tym temacie jak wszędzie zdarzają się sezonowe mody i dłuższe trendy, ale jest kilka zapachów, które bezustannie cieszą się największym powodzeniem. Należy tutaj wspomnieć o wanilii, która uspokaja i wycisza, jak też o lawendzie, której zapach niezmiennie kojarzy się ze świeżością i sielskim spokojem. Oprócz wspomnianej wanilii popularne są również inne zapachy przywodzące na myśl ulubione smakołyki. Są to wonie czekolady, cynamonu czy też goździków.

W jaki sposób palić świece?

Można by rzec, że nie ma nic łatwiejszego niż zapalić świecę, ale to tylko złudzenie. Przede wszystkim należy palić świecę odpowiednio długo. Przy jej knocie ważny jest tak zwany basen. Nie może on być zbyt głęboki, wosk powinien się wytopić na głębokość około centymetra. świece zapachoweŻeby świece zapachowe spełniały swoją rolę, należy też dbać o ich czystość. Wszelkie zanieczyszczenia w okolicy knota, typu upalone zapałki lub cząstki kurzu, w końcu ulegną spaleniu, wydzielając niepożądany zapach. Przed użyciem trzeba też upewnić się, czy nie zaplątał się w świecę włos z futra naszego ulubieńca. Tego typu spalona niespodzianka może popsuć cały efekt.

Ostrożności nigdy zbyt wiele

Należy pamiętać, że świece zapachowe to nadal świece i należy je palić w do tego przystosowanych świecznikach i specjalnych podstawkach. Świetnie wyglądają też w pojemnikach szklanych. Palących się świec nie warto przenosić z miejsca na miejsce. Może to spowodować wylewanie się wosku, co zawsze wygląda nieestetycznie. W przypadku, gdy w domu są dzieci czy zwierzęta, koniecznie trzeba mieć nad nimi nadzór. Oczywiście nigdy, przenigdy nie wolno wychodzić z domu, zostawiając w nim zapaloną świecę. Nawet gdy stoi na masywnej podstawce