Osoby mieszkające w piętrowych domach często zastanawiają się nad tym, jak zadbać o schody wewnętrzne. Szczególnie schody drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Stopnie wyłożone płytkami również mogłyby z czasem ulec zniszczeniu i zmienić swój wygląd. Dlatego tak ważna jest ich ochrona. Nakładki na schody mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem. Co warto wiedzieć na ich temat?

Jak zadbać o bezpieczeństwo domowników?


Nakładki na schody - dlaczego warto się na nie zdecydować?W domach, w których przebywają małe dzieci, osoby starsze i zwierzęta, schody często postrzegane są jako źródło potencjalnych zagrożeń. Szczególnie w przypadku dużej ilości stopni, domownicy często obawiają się upadków. Poślizgnięcie się i utratę równowagi może spowodować wilgotna powierzchnia lub upuszczony na schodach papierek. Wybór nakładek na schody to jeden ze sprawdzonych i polecanych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa całej rodzinie. Wykonane z wykładziny lub dywanu, zapewniają wysoki poziom tarcia. Dzięki temu domownicy nie muszą obawiać się poślizgnięcia. Takie elementy sprawdzają się również jako warstwa izolacji termicznej. Osoby lubiące chodzić po domu bez kapci, będą mogły robić to również zimą. W przypadku zamontowania na stopniach miłych w dotyku i ciepłych nakładek na schody nie trzeba obawiać się, że biegające w skarpetkach pociechy nabawią się kataru. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować?

 

Ochrona podłogi i modne rozwiązania


Ze względu na częste chodzenie i wywieranie nacisku w tych samych miejscach, powierzchnia stopni z czasem ulega zniszczeniu. Choć zjawisko to najszybciej zaobserwować można na schodach drewnianych, dotyczy również innych rodzajów. Nakładki na schody będą chroniły ich powierzchnię przed wytarciem i zmianą wyglądu. Mogą być też dobrym pomysłem na odświeżenie zniszczonych już stopni. Warto wiedzieć, że w tej kategorii przedmiotów pojawia się wiele modnych dodatków. Poszczególne nakładki mogą komponować się ze stylem klasycznym lub nowoczesnymi aranżacjami. Jednobarwne modele doskonale sprawdzą się w mieszkaniach skandynawskich, minimalistycznych i nowoczesnych. Dopasowując barwę i wzory do rodzaju schodów i wystroju, warto poszukać rozwiązań, które pozwolą jak najlepiej podkreślić charakter wnętrz. Nakładki na schody to również elementy bardzo łatwe w montażu. Dzięki specjalnym samoprzylepnym powłokom, umieszczenie ich na stopniach zajmuje jedynie chwilę. Odpowiednio dopasowane, wpłyną na estetykę domu i bezpieczeństwo mieszkańców. Pozwolą również przez długi czas zachować schody w możliwie najlepszej kondycji.