Ławka to mebel, z którego potencjału możemy korzystać nie tylko w przestrzeni publicznej, ale również prywatnej. Coraz częściej goszczą w domach i mieszkaniach, udowadniając właścicieli o niekwestionowanej funkcjonalności i uniwersalności wykorzystania. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się ławki skórzane. Tapicerowane skórą ekologiczną lub naturalną dumnie goszczą w klimatycznych sypialniach, reprezentacyjnych salonach czy stylowych przedpokojach.

Ławka skórzana do sypialni – największy hit sezonu

Ławki skórzane

Do niedawna nieco zapomniane, dziś znowu przechodzące swój renesans. Ławki skórzane coraz śmielej wkraczają do sypialni i nie bez powodu określane są najgorętszym hitem wnętrzarskim. Z jednej strony efektowne, z drugiej jednak zachowujące pełną funkcjonalność. Jak je zastosować? Najprostszym rozwiązaniem jest ulokowanie ich w pobliżu łóżka, aby nie tylko służyły jako dodatkowe miejsce do siedzenia i kontemplowania, ale również pełniły rolę dekoracyjnego detalu wnoszącego do wnętrza dodatkową porcję przytulności. To jednak nie jedyna propozycja. Potencjał ławki skórzanej z pewnością docenimy umiejscawiając ją w pobliżu toaletki, gdzie zastąpi klasyczne krzesło czy taboret. W takim kobiecym kąciku z pewnością poczuje się świetnie. Jest tylko jeden warunek – musi mieć stosunkowo krótkie siedzisko.

Stylowy przedpokój z ławką tapicerowaną w tle

Ławki skórzane to meble, które swoim funkcjonalnym i estetycznym charakterem dopełnią nie tylko wystrój sypialni, ale również przedpokoju. Okazują się pomocne podczas zakładania i zdejmowania obuwia – nie tylko wśród starszych, ograniczonych ruchowo osób, ale wszystkich, którzy cenią praktyczne dodatki do wnętrz. W fenomenalny sposób sprawdzają się jako podręczne miejsce do odłożenia torebki, plecaka czy siatki z zakupami, każdego dnia udowadniając o bezpretensjonalnej wygodzie. A co więcej, pasują do wszystkich pomieszczeń, nawet o najbardziej ograniczonym metrażu. Pozbawione schowka i dostawione bezpośrednio do ściany staną się punktem centralnym w wąskim przedpokojach. Z kolei otwierane ławki skórzane z dodatkowym miejscem do przechowywania staną się funkcjonalnym rozwiązaniem w szerszych pomieszczeniach, głównie ze względu na miejsce potrzebne do otwarcia schowka.

Inne zastosowanie ławek

Możliwościami aranżacyjno - praktycznymi ławek skórzanych można cieszyć się również w innych częściach mieszkania. Jedną z nich jest salon, gdzie pełnią rolę dodatkowego siedziska na wypadek wizyty niespodziewanych gości, zastępując przy tym sofy czy fotele. Co odważniejsi mogą wykorzystać ich potencjał w kuchniach czy jadalniach. Lokując je w pobliżu stołu stworzą pełną kreacji przestrzeń do rodzinnych posiłków – w iście nowoczesnym wydaniu.