Podróżowanie należy do jednych z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu. Poznawanie obcych kultur, odwiedzanie egzotycznych miejsc i nawiązywanie nowych znajomości to idealny sposób na spędzenie wakacji lub urlopu. Najłatwiejszym sposobem na podróżowanie nawet w najodleglejsze zakątki świata jest oczywiście latanie. Wraz ze wzrostem konkurencji na rynku linii lotniczych, cena biletów znacznie spadła i na latanie może sobie teraz pozwolić praktycznie każdy.

Aby odprawa lotniskowa i sama podróż samolotem przebiegały w miarę bezstresowo, trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Procedury nie są bowiem tutaj takie proste jak w przypadku podróżowania pociągiem czy autobusem, a ponadto czasami przydaje się nawet dodatkowy sprzęt – taki jak, na przykład woreczki strunowe czy waga do bagażu. Poniżej przedstawiamy kilka porad, jak ułatwić sobie podróżowanie samolotem.

Przede wszystkim czas

waga do bagażuWarto dać sobie odpowiednio dużo czasu i przyjechać na lotnisko na długo przed planowaną godziną odlotu. Jedna lub dwie godziny zapasu powinny wystarczyć. W trakcie odprawy lub poruszaniu się po lotnisku coś może się przedłużyć, a samolot nie będzie na nas czekał. Warto więc oszczędzić sobie nerwów i przyjechać wcześniej. W oszczędzeniu nieco czasu pomoże również wspomniana wcześniej waga do bagażu – bez niej można niedoszacować wagi walizki i być zmuszonym do gorączkowego przepakowywania się na lotnisku.

Odpowiedni sprzęt

Oprócz wagi do bagażu przyda się kilka innych przedmiotów. Jeżeli do samolotu koniecznie musimy zabrać jakieś płyny, to trzeba przelać je do niewielkich, stu mililitrowych buteleczek. Przepisy większości linii lotniczych zabraniają bowiem zabierania na pokład większych pojemników z płynem. Co ciekawe, liczba buteleczek, które możemy ze sobą zabrać, nie jest w żaden sposób ograniczona. Przydadzą się również woreczki strunowe w różnych rozmiarach. Umieścić w nich należy przedmioty takie jak zapalniczki, dezodoranty i inne kosmetyki lub środki chemiczne.