Jednym z bardzo przydatnych produktów w każdym magazynie jest folia stretch. Jej powstanie jest bardzo ciekawe, ponieważ została odkryta całkowicie przypadkowo w 1908 roku. Zamiast wodoodpornego obrusu powstała właśnie folia tego rodzaju. W tamtym czasie nazywana była celofanem. Aktualnie produkowana jest z wielu różnych materiałów wśród, których są między innymi: polietylen, kopolimer, fluoropolimery czy też polipropylen. Dzięki faktowi, że posiada naprawdę ciekawe i interesujące właściwości posiada naprawdę wiele różnych zastosowań. Dzięki poznaniu właściwości folii stretch każdy będzie wiedział jak i gdzie może ją użyć.

Właściwości

folia stretch

Warto zacząć od informacji jakie właściwości posiada folia stretch. Bardzo dużo jej właściwości związanych jest właśnie z materiałami, z których jest produkowana - tworzywami sztucznymi. Cechuje się ona bardzo niewielką grubością oraz wagą. W związku z tym folia jest bardzo rozciągliwa oraz termokurczliwa. Dzięki temu doskonale nadaje się do pakowania różnych przedmiotów w transporcie. Jeśli chodzi o metody jej wytwarzania to wykonywana jest metodą rozdmuchu i wylewu maszynowego. W przypadku produkcji przy użyciu rozdmuchu można uzyskać folię, która posiada różną grubość, odporność na przebicia czy też rozciągliwość. Jej produkcja trwa dłużej i jest bardziej skomplikowana. Jeżeli chodzi o folię stretch z wylewu maszynowego to jest ona bardziej rozciągliwa, a jej produkcja jest prostsza.

Zastosowanie

Główne zastosowanie jakie ma folia stretch to transport. Używa się ją głównie do zabezpieczania przesyłek jak również ochrony towarów. Dzięki jej właściwościom jest w stanie zabezpieczyć zarówno towary podczas długich tras na dużych paletach jak również te przewożone przez firmy kurierskie. Dzięki jej zastosowaniu minimalizuje się ryzyko uszkodzenia towarów podczas transportu. Przy jej użyciu bez problemów można przewieźć wiele warstw produktów za jednym zamachem i bez problemów je później rozpakować. Sprawia to, że cały transport jest o wiele szybszy, sprawniejszy i bardziej bez problemowy. Jednak to transport to nie jedyne zastosowanie jakie ma folia stretch. Może ona także zabezpieczać pakunki przed wpływem warunków atmosferycznych, przydaje się to na przykład w gospodarstwach domowych do zabezpieczania zbiorów przez wilgocią, deszczem, śniegiem czy też szkodnikami. Czasami folia stretch jest także używana w zakładach produkcyjnych czy też domach. Dzięki jej właściwościom można zyskać bardzo wiele. Warto zainwestować w folię stretch, zarówno w domu.