Dzieciom nie przeszkadza niska temperatura czy deszcz. Niezależnie od pogody, zawsze uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu. Ważne jest jednak, aby w przypadku deszczowej pogody dziecko miało na sobie odpowiedni ubiór. Ogromne znaczenie mają tutaj kalosze. Powinny zapewniać dziecku zarówno komfort, jak i chronić stopy przed wodą i niską temperaturą. Kupując kalosze dla dziecka warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Kalosze dziecięce – jakie wybrać?

Na rynku dostępne są różne modele i rodzaje kaloszy dla dzieci. Różnią się m.in. typem materiału, z którego są wykonane. Tu wyróżnić można kalosze z PVC oraz kalosze z pianki EVA. Kalosze z PVC są cięższe w porównaniu z tymi piankowymi. Z drugiej jednak strony, są trwalsze. To dobry wybór w przypadku tych dzieci, które w niewłaściwy sposób układają stopę. Kalosze z PVC mają sztywną konstrukcję, która będzie temu zapobiegać. Wadą tego modelu jest jednak to, że tego typu kalosze przewodzą temperaturę, przez co stopy dziecka mogą marznąć. Z kolei kalosze piankowe charakteryzuje lekkość. Dzięki temu dziecku wygodnie jest się w nich poruszać. Kalosze dla dzieci z pianki EVA także świetnie izolują ciepło. W tym przypadku nie ma mowy o tym, aby stopy dziecka zmarzły przy niższych temperaturach. Wadą kaloszy piankowych jest jednak to, iż podatne są na uszkodzenia mechaniczne.

Na co zwrócić uwagę wybierając kalosze dla dziecka?

Kupując kalosze dziecięce uwagę zwrócić należy na kilka elementów. Po pierwsze, kalosze dla dziecka powinny być antypoślizgowe. Dzięki temu nie ma ryzyka, że dziecko podczas zabawy się poślizgnie i upadnie. Po drugie, ważna jest wysokość cholewki. Im wyższe kalosze, tym lepiej. Po trzecie, cholewka powinna być odpowiednio zabezpieczona. Dobrym rozwiązaniem będą dodatkowe ściągacze, które uniemożliwią przedostawanie się wody do kalosza. Po czwarte, warto, aby kalosze dla dziecka miały ocieplaną wkładkę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na zimę. Kierując się tymi zasadami z pewnością zakupi się idealne kalosze dla swojego dziecka.

Jakie kalosze dziecięce wybrać?Rozmiar kaloszy dla dziecka

Kalosze dziecięce muszą być oczywiście kupowane w odpowiednim rozmiarze. Kalosze nie mogą być absolutnie za duże. W takim przypadku będą zarówno dla dziecka niewygodne, ale chodzenie w takich kaloszach może doprowadzić także do wad postawy. Dlatego przed zakupem kaloszy dla dziecka należy dokładnie zmierzyć jego stopy. Do tego rozmiaru dodać należy dodatkowe 5-10 mm. Takie kalosze na pewno będą wygodne i zapewnią dziecku właściwy komfort.