Biegi górskie stają się coraz popularniejsze zarówno w przypadku gór Polskich, jak i w innych krajach. Ten typ aktywności fizycznej jest szczególnie wymagający, ze względu na bardzo duże obciążenie organizmu. Samo bieganie jest jedną z bardziej wymagających dyscyplin sportu, a jeżeli dodamy do tego przewyższenia, często bardzo strome, ta dyscyplina może stać się prawdziwym wyzwaniem nawet dla wytrawnych biegaczy. Ze względu na specyfikę terenu, w jakim uprawa się biegi górskie, oprócz żelaznej kondycji i wytrenowania fizycznego, może nam się przydać odpowiedni sprzęt, który zagwarantuje nam bezpieczeństwo i komfort biegów górskich. Poniżej przedstawiona jest lista najważniejszych sprzętów, jakie każdy górski biegać powinien mieć na wyposażeniu.

Buty

Jaki sprzęt może przydać się do biegania po górachButy to podstawowy ekwipunek każdej osoby, która chce rozpocząć przygodę z górskimi biegami. W zależności od warunków i trasy, jaką wybierzemy, powinniśmy dostosować rodzaj obuwia. Buty do biegania w górach możemy podzielić na trzy kategorie, a ich najważniejsza różnica objawia się w technologii bieżnika. Dla niewymagających tras powinniśmy wybrać buty z delikatnie zarysowanym bieżnikiem. Jeżeli natomiast mamy zamiar startować w biegach górskich na trasach bardziej wymagających, gdzie często noga będzie miała kontakt ze skałą, jak Tatry, wtedy nasz wybór powinien skierować się w stronę butów z bardziej agresywnym bieżnikiem, który gwarantuje odpowiednią przyczepność do skał, ale też śniegu czy błota. 

Kamizelka lub pas

Kamizelka, lub pas biegowy to niesamowicie użyteczne wyposażenie każdego biegacza górskiego. Dzięki przyodziani pasa lub kamizelki będziemy mieli stały dostęp do prowiantu oraz czegoś do picia. Taka kamizelka ma znaczną przewagę nad plecakiem, głównie ze względu na bardzo łatwą dostępność do przedmiotów, które chcemy wyciągnąć. Obecnie na rynku możemy spotkać się z pasami i kamizelkami o różnej specyfikacji technicznej, materiale i ilości kieszonek. W procesie wyboru powinniśmy kierować się osobistymi preferencjami, jednak zadbajmy o to, by kamizelka była wodoodporna. 

Kurtka 

Jak wiadomo, pogoda w górach jest bardzo kapryśna, dlatego kurtka biegowa jest elementem wyposażenie, które każdy biegacz powinien mieć ze sobą. I tutaj również na rynku mamy cały szereg przeróżnych modeli kurtek, których cena waha się od 100 do ponad 1000 złotych. Pamiętajmy, że w tym aspekcie najważniejszą kwestią jest jej nieprzemakalność oraz waga. Po kilkunastu kilometrach biegu będziemy ze zdwojoną siłą czuć każdy gram ładunku, dlatego warto postawić na lżejszy model kurtki

Jeśli czegoś potrzebujecie, zapraszmy do sklepu https://www.3210sport.pl/56-biegi-gorskie