Wiele osób korzysta z używek. Są ich zwolennicy, jak i przeciwnicy, którzy zwracają uwagę na niezdrowy tryb życia związany ze zbyt częstym oddawaniem się takim przyjemnościom. Niewątpliwie alkohol, papierosy, czy inne środki mogą mieć zgubny wpływ na zdrowie ludzkie. Jednak także przesadna ilość kawy, czy cukru, a nawet korzystanie z telewizji lub internetu może uzależnić. Używki mogą mieć jednak bardziej wyrafinowany charakter, ale przed sięgnięciem po nie, warto zdawać sobie sprawę z ich negatywnych konsekwencji.

Popularne używki

cybuchy vortexJedną z popularnych używek jest także fajka wodna. Ten przysmak dopiero od niedawna cieszy się uznaniem na salonach europejskich, natomiast wywodzi się z okolic Indii i Pakistanu, a również chętnie spożywa się go w Syrii, czy Egipcie. Warto wspomnieć również o charakterystycznej budowie fajki wodnej. Składa się z dzbana, do którego należy wlać wodę, korpusu, przez którą doprowadza się powietrze, oraz cybuchu, na którym kładzie się tytoń owocowy w aluminiowej folii oraz węgielek, dzięki czemu uzyskuje się wyrazisty aromat. Ponadto, każda fajka wodna ma też wąż zakończony ustnikiem, dzięki czemu można zaciągnąć się dymem. Warto dokładnie dobierać każdy z akcesoriów tak, aby shisha była długotrwała, a jednocześnie dostarczała dobrych wrażeń estetycznych.

Zaletą fajki wodnej jest niewątpliwie to, że dym nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu w ustach, tak jak to zazwyczaj czynią tradycyjne papierosy. Nie osiada również na ubraniach, czy na włosach. Najlepiej jednak pali się fajkę wodną w towarzystwie, nie jest to raczej używka skierowana do samotników.

Akcesoria - na co zwrócić uwagę

Żeby palenie przynosiło nam satysfakcję należy szczególną wagę przyłożyć do poszczególnych akcesoriów - tak, aby łączyły one w sobie funkcjonalność z estetyką. Jak zostało już wspomniane, bardzo istotną część shishy stanowi cybuch. Jego wybór zależy od rodzaju tytoni, które planujemy palić. Popularnością cieszą się z pewnością cybuchy Vortex. Przede wszystkim zachęci on fanów mokrych tytoni. Cybuchy Vortex kosztują często w okolicach 20 złotych. Warto przyjrzeć się jego wymiarom - od wysokości poprzez głębokość aż po średnicę kielicha. Jest dostępny w różnych kolorach - od barwy białej poprzez czarną, zieloną aż po fioletową. Warto zorientować się, gdzie w naszym pobliżu takie artykuły, jak cybuchy Vortex są dostępne, my możemy polecić: https://shishasklep.pl/pol_m_Cybuchy-do-shishy_Vortex-1338.html.Możemy przy użyciu wyszukiwarki znaleźć właściwe części i poprosić np. o dostarczenie ich za pośrednictwem kuriera.